Pointer

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Pointer

Pointer köpekler av köpekleri sınıfının en iyi köpeklerinden biridir. Av köpeği olması özelliğinden dolayı kaslı bir gövde yapısına sahiptir. Pointer köpeklerin en ilginç özelliklerinden birisi de göz renklerinin tüylerinin rengine göre değişiklik göstermesidir.

Düz bir kuyruğu ve dişleri tam tamına birbirinin üzerine gelecek şekilde duran bir çene yapısına sahiptir.

Pointer cinsi köpeklerin renklerine baktığımızda sarı, siyah ve koyu kahve renklerinin genelde bu köpeklerde hakim olduğunu görebilmekteyiz.

Çocuk Dostu Pointerlar

Pointer köpeklerin bize kendilerini sevdiren bir başka özellikleri ise çocuklar konusunda oldukça sabırlı bir tür olmalarından ileri gelir. Çocukların tüm rahatsız edici davranışlarına karşın Pointer köpekler son derece sabırlı bir duruş sergileyerek çocuk dostu olduklarını her fırsatta gösterirler.

Tamamen avcı özelliklere sahip olan Pointer köpekleri koruma amacıyla kullanamazsınız. Onlar doğuştan avcı yetenekleri ile doğmuş canlılardır. Evde besleme konusuna geldiğimizde Pointer köpeklerin özgürlüklerine düşkün ve koşmayı, hareket etmeyi seven yapılarından dolayı bu cins köpekleri evde beslemek doğru olmaz.

Pointer köpeğinizi egzersiz yapmak için sürekli gezmeye çıkartmazsanız birden aksi bir hayvana dönüşebilirler.

Satılık Pointer Köpekler

Evcil hayvan satışı konusundaki deneyim ve tecrübelerimizi internet ortamına da taşıyarak kurmuş olduğumuz sitemizde Satılık Pointer yavruları ve daha pek çok cins köpeği bularak onlara sıcak bir yuva kazandırabilirsiniz.