Polenler

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
ORGANİK POLEN
ORGANİK POLEN
İzmir-Buca
0,20
Murat Çangal
İlan Tarihi : 27.01.2015

Polenler

Doğal Arı Poleni Ürünleri

Polen daha doğrusu arı poleni insanlık tarihi kadar eski bir besindir. Hipokrat arı polenleri için ‘tanrıların ölümsüzlük yiyeceği’ demiştir. Baldan daha fazla enerji ve sağlık veren polenler içeriğinde tüm vitaminleri bulundurur ve insanlar için büyük bir şifa kaynağı oluşturur.

Polenlerde çiçeklerden toplanan özler ile arıların kendi enzimleri de bulunmaktadır. Bu sayede de diğer besinlerde bulunamayacak olan bir vitamin kaynağı ortaya çıkmış olur. Arı polenlerinde sadece hayvansal gıdalarda bulunan B12 vitamini oldukça yoğun olarak bulunmaktadır. Vücudun dokusal olarak gelişimine yardımcı olan bu polenler aynı zamanda A vitamini ve B vitaminin tüm içeriklerini bünyesinde bulundurmaktadır.

Polenlerin Faydaları

Arı poleni tek başına vücut sağlığını destekleyen ve dışarıdan gelen tüm olumsuzluklara karşı koruma kalkanı oluşturan mucizevi bir besin kaynağıdır. Arı poleninin faydaları olarak ise şunlar sayılabilir;

Vücudun aldığı enerji daha çabuk yakılır, kolesterol düşürmede oldukça etkilidir, kemik ve doku gelişimi için son derece etkili bir üründür, içeriğinde magnezyum, kalsiyum ve çinko gibi mineraller oldukça fazladır. Stres ve düşünce bozukluklarına son derece iyi gelir, unutkanlık, sinirlilik ve depresif halleri sakinleştirici etkisi bulunmaktadır.

Kalp hastalıklarında, kemik hastalıklarında oldukça etkili bir yapıya sahiptir. Ayrıca tansiyon düşürücü etkisi vardır. Cilt sağlığında oldukça onarıcı bir tedavi gerçekleştirmektedir. Poleninin çocuklar için faydaları da oldukça fazladır.

Arı Polenleri Nasıl Kullanılmalıdır?

Gelişme dönemindeki çocuklar için boy ve kilo açısından büyük bir fayda sağlamaktadır. İştahsızlık sorununu kökünden çözmektedir. Fakat bu aşamada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise arı poleninin 2 yaşından büyük çocuklara verilmesidir. Ayrıca arı poleni kullanan çocukların kesinlikle fazla miktarda su tüketmesi gerekmektedir.

İnsan sağlığı için oldukça önemli olan arı poleni kullanım nasıl olmalıdır? Bu aşamada her metabolizmaya göre farklılık göstermektedir. Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi polenin çok tüketilmesi de bazı sorunlar doğurabilir. Bu yüzden de polen tüketimi günde bir tatlı kaşığı olarak başlamalıdır. Eğer ki kullanımdan dolayı metabolizma farklı bir reaksiyon göstermiyorsa bu kullanım arttırılabilir Günde en fazla 3 tatlı kaşığı arı poleni tüketilmelidir.