Presa Canario

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Presa Canario

Bu ırk köpeklere kısaca Presa Canario denilse de asıl adı Perro de Presa Canario’dur. Kalın ve kısa tüyleri vardır. Presa Canario köpeklerin renk skalasına baktığımızda turuncu, kaplan rengi, gümüş, kahvenin tonları ve siyah renkleri görebilmekteyiz.

Zaman zaman Presa Canario köpeklerin gövdesinde beyaz lekeler görünse de bu normal bir durumdur ve köpeğin safkan olmadığı anlamına gelmemektedir. Kare şeklinde bir baş yapısı ve oldukça derin ve geniş denilebilecek bir göğsü vardır.

Korkutucu Bir Köpek Presa Canario

Presa Canario Köpekler görüntü itibari ile çok kaslı ve sağlam ve korkutucu görünüşlü hayvanlardır. Köpeklerin kulaklarının kesilmesinin yasak olmadığı yerlerde Presa Canario köpeklerin kulakları kesilerek çok daha korkutucu bir görüntüye büründürülmektedir.

Sağlıklı bir Presa Canario köpeğin ağırlığı yaklaşık olarak 40 ile 60 kilogram arasında ve omuz yüksekliği 60 ile 65 cm arasında olmaktadır. Presa Canario köpeklerde bir başka dikkat edilecek noktada tüylerinin hangi renkte olursa olsun burunlarının üst kısımlarından itibaren başlarının mutlaka siyah renkte olması gerektiğidir.

Safkan Presa Canario Köpekler

Presa Canario köpekler çok özel cins köpeklerdir. Bu köpeklerin safkan olanlarını her yerde bulabilmeniz mümkün değildir.

Sitemiz sayesinde sağlıklı ve de safkan Presa Canario köpekleri bulabilir ve sitemiz güvencesi altında beğendiğiniz köpeği zahmetsiz bir şekilde alabilirsiniz.