R 50

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

R 50

Bağ, bahçe işlerinde kullanılması için Güney Koreli traktör firması LS traktörün ürettiği bir model olan LS R 50, üstün özelliklere sahip bir traktör olarak karşımıza çıkmaktadır. Küçük olmasına rağmen yetenekleri ile büyük traktörler ile yarışabilecek nitelikte özelliklere sahip olduğunu görebiliriz. Bağ bahçe işlerinde özgün nitelikte bir traktör olan LS R 50, arkasına taktığı tarım aletlerini en iyi performans ile kullanabilmeyi sağlamaktadır.

Traktörün özgün niteliğe sahip teknik özelliklerine bakacak olursak; ilk olarak motordan başlamalıyız. Ls traktör bu modelinde büyük traktörlerde kullandığı Iveco motor yerine Mitsubishi marka Euro III emisyon standartlarına sahip 4 silindirli bir motoru tercih etmiştir. Dizel, su soğutmalı ve doğal hava emişli olan motor 50 beygir güç üretmektedir. Maksimum 2600 rpm motor devrine sahip olan LS R 50, 2.5 litre silindir hacmine sahiptir. Ayrıca 40 lt yakıt deposuna sahip olan traktör kuru tip hava filtresi ile de motorun hava takviyesini temizlemektedir.

Traktörün, motordan gelen güç aktarımını incelediğimizde karşımıza 16 ileri ve 16 geri vites seçeneğine sahip olan bir şanzıman çıkmaktadır. Bu şanzıman en düşük viteste 1,6 km en yüksek viteste ise 31 km hız yapabilmeye olanak sağlamaktadır. Pedal kontrollü arka diferansiyel kilidine sahip olan traktör, arka tekerden etkili olan yağ banyolu çok diskli bir mekanik fren sistemine sahiptir. Bazı tarım aletlerini çalıştırmak için gerekli olan bağımsız bir kuyruk mili (PTO) 'ne sahip olan LS R 50, çok diskli yağ banyolu bu kuruk milinde karşımıza 540, 750 ve 1000 rpm devir ile 3 farklı hız seçeneği çıkmaktadır. Ayrıca bu kuyruk milinin kontrolü de elektrohidrolik olarak karşımıza çıkmaktadır.

1635 kg maksimum kaldırma kapasitesine sahip olan arka hidrolik sistemi ile de fark yaratan bu traktör, 4 adet hidrolik servis (damper) çıkışı ile farklı amaçlar için üretilmiş yağ basıncı ile piston sistemlerine hayat vermektedir. Ayrıca traktör sahip olduğu hidrostatik direksiyonu ve tek hareketle yönlendirmeyi sağlayan shuttle özelliği ile dikkat çekmekte olan LS R 50, 1625 kg ağırlığı ile kendinden beklenilenin üzerinde değerlere sahip olduğunu göstermektedir.