R 60

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

R 60

LS traktörün bağ ve bahçe için özel tasarlanmış r serisinin 60 bg güç üreten motora sahip olan LS R 60 bağınızda ve bahçenizde en iyisini isteyen sizlere en iyisi iddiası ile sunulan traktör modelidir. Ekonomik ve çevreci motoru, sorunsuz transmisyon sistemi ve dahi diğer özellikleri ve kontrol durumları ile dikkatleri üzerinde toplayan bir modeldir.

Teknik özellikleri ile de diğer R serilerini aratmayan LS R 60 Japon teknolojisine sahip Mitsubishi Technology S4QLT ismi ile tanınan çevreci standartları ile göz dolduran Euro III emisyon değerlerine sahip olan motordan gücünü almaktadır. Net 57 hp güç üreten bu motor, dizel yakıt ile çalışan ve sıcaklığı harareti sus ve yağ soğutması ile düşüren bir soğutma sistemine de sahiptir. Bu sayede aşırı ısıdan kaynaklı motor arızaları ve performans kaybı önlenerek gücün kayıpsız ortaya çıkarılması amaçlanır. 4 silindire sahip olan 2,5 litre silindir hacmine sahip maksimum 2600 rpm motor devri ile gücünü ortaya koyan özelliklere sahiptir. Kuru tip hava filtresi motora temiz havayı sağlayan ciğerler gibi çalışır. Traktör 40 litre kapasiteye sahip yakıt deposu ile kesintisiz çalışmaya imkân tanımayı amaçlar.

Traktörün motordan gelen gücü harekete çevirdiği yürüyen aksamını incelediğimizde 16 ileri 16 geri özelliğe sahip senkromeçli vites ile karşılaşmaktayız. Ayrıca bu vitesin en düşük halinde LS R 60, minimum 1,2 km hız yaparken maksimum 31 km hız yapabilmektedir. İleri ve geri hareketi tek bir hareketle yapmamızı sağlayan ileri geri hareket koluna da sahip olan traktör, arka taraftan etkili yağ banyolu mekanik disk fren ile de durmayı sağlamaktadır.

Bahçe ve bağ aralarını sürmeye yarayan çeşitli tarım aletlerini çalıştırmak için gerekli PTO yani kuyruk mili bağımsız yapıdadır. Elektro hidrolik olarak kontrolü sağlanan bu kuyruk milinin 540, 750, 1000 rpm devir hızı olmak üzere 3 farklı hız seçeneği ile de yapışacak olan iş için seçenek yaratmaktadır. Traktör 1635 kg arka hidrolik kaldırma kapasitesi ile de göz dolduran LS R 60, 4 adet damper çıkışına sahiptir. Ayrıca Hidrostatik direksiyon ve ileri geri mekik koluyla traktör ekstra kolay manevra yeteneğine de sahip olmuş oluyor. Bu bahsedebildiğimiz üstün teknik özelliklerinin yanında LS R 60, fazlaca konfor ve sürüş rahatlığına sahip olan yapısı ile kullanıcısını memnun etmeyi bellemektedir.