Ragdoll

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Ragdoll

Ragdoll Kediler

Hayvanlar aleminde kedi türleri arasında Ragdoll Kediler oldukça önemli bir yere sahiptir. Köken olarak incelediğimiz zaman ilk etapta Beyaz Persian Yani Beyaz İran ırkına ait olan bir kedi olarak düşünülmüştür. Daha sonra 1960’lı yıllara kadar araştırmalar devam etmiştir. Devam eden bu araştırmalar ile birlikte yeni bir ırk olan Ragdoll Kediler ortaya çıkmıştır. 1980’li yıllarda bu ırkın varlığı kabul edilmiştir. Evcil bir kedi ırkı olan bu canlılar evde beslenmeyi son derece severler. Sakin ve sevecen bir yapıya sahip olmaları ile bilinmektedir. Sinirlendikleri zaman ise ani vuruşlar yapabilirler.

Ragdoll Kedi Bakımı

Kedi türleri arasında sakin bir yapıya sahip olan Ragdoll Kedi bakımı oldukça önemli olan bir bilgi istemektedir. Ragdoll kediler aslında son derece sakin yapıları ile bilinmektedir. Bu sakinliklerini sinirlendikleri zamanlarda bozabilirler. Bu durumlarda ise ani vuruşlar ile patilerini geçirebilir. Sakin yapılarını bozdurmamaya çalışmalı ve onlara sevecen bir tavır ile yaklaşmalısınız.

Ragdoll Kedi Özellikleri

Kedi beslemek istiyorsanız ve beslemek istediğiniz kedi Ragdoll ise Ragdoll kedi özellikleri ile ilgili bilgi sahibi olmanızda fayda vardır. Görünüş itibari ile yuvarlak bir yüze sahip olan ve keskin hatlarda çene belirginliğine sahip olan bu kediler uzun tüylere sahiplerdir. Bu tüylerinin bakımları ve temizlikleri düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Aksi takdirde bu durumdan hoşnut kalmayacak ve sinirlenebileceklerdir.