Ramirezi

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Ramirezi

Ramirezi

Dünyanın farklı yerlerinde görülebilen ancak menşei Orta ile Güney Amerika başta olmak üzere Meksika’ya ve Afrika’ya ait olan Cichlid balık türünün alt türlerinden bir tanesi olan Ramirezi, Amazon nehrinde yaşıyor.

Orinoco havzasının sığ sularında yaşayan bu balıklar, Venezüella ile Kolombiya’nın savan nehirlerinin sığ kısımlarında çok fazla bulunuyor. Bu sularda genel olarak sık bitkiler ve ağaçlar bulunur. Sular bu ağaçlar ile kaplanmıştır. Suların zemini çoğu zaman için yaprakla kaplı olduğu için bu balıkların keşfi kolay olmamıştır.

Orinoco’nun çeşitli bölgeleri ile birlikte Üst Orinoco bölgesi de yine bol sayıda Ramirezi bulundurur.

Ramirezi Nasıl Bir Balıktır?

Ramirezi balığını akvaryumda beslemek isteyenlerin boyu en az altmış cm, yüksekliği ise en az kırk cm olan bir akvaryuma ihtiyaç vardır. Bu şartlar gerçekleşmeden Ramirezi balığının akvaryum içerisinde yaşaması mümkün olmaz.

Bu balık türü çok hassas bir balık türü olduğu için özellikle akvaryumda balığı besleyecek olanlar, akvaryum boyutuna dikkat etmelidir.

Su Yumuşak Olmak Zorunda…

Ramirezi  balık türünün hassaslığını korumak için dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta Cichlid Ramirezi balık türünün yumuşak sularda yaşadığıdır.

Balığı beslediğiniz suyun sertleşmesi, bu balığın hayatını olumsuz yönde etkileyecektir. Bu nedenle akvaryumunuzun mutlaka yumuşak su ile dolu olması gerekmektedir. Bu balık türünü besleyen bir kişi akvaryumda bulunan suyun yumuşaklığına sürekli özen göstermelidir.