Rasbora

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Rasbora

Rasbora

Akvaryumda balık beslemeyi seviyorsanız özellikle de karma bir akvaryum oluşturmayı seviyorsanız bu akvaryuma sürü hâlinde ekleyebileceğiniz balıklar arasında Rasbora bulunmaktadır. Rasbora hem karma bir akvaryum balığıdır hem de son derece barışçıl bir yapıya sahip olduğu için diğer balıklar ile iyi anlaşacaktır.

Rasbora Balığı

Rasbora Balığı özellikle barışçıl bir hayvan olması ile bilinmektedir. Bu özelliği sayesinde karma akvaryumlara çok rahat bir şekilde uyum sağlayabilirler. Sadece tek yaşamaması gerekmektedir. Sürüler hâlinde yaşamayı çok severler. Rasbora Balığı besleyecekseniz sürü şeklinde beslemeniz önerilmektedir. Bir de akvaryumun ışık şiddetine dikkat etmeniz gerekmektedir. Genellikle az ışık olan, gölgenin daha yoğun olduğu yerlerde yaşamak isterler.

Rasbora Balığı Özellikleri

Rasbora Balığı özellikleri ile dikkat çekmektedir. Hem etçil hem de otçul bir yapıya sahip olan bu balıkların beslenmesi son derece kolay olmaktadır. Barışçıl ve sakin yapıda bir balık türü olduğu için hem kendi türündeki balıklar ile hem de başka türdeki balıklar ile son derece rahat bir şekilde anlaşabilmektedir. Bu özellikleri sayesinde akvaryumda bulunan diğer balıklara rahatsızlık vermeyeceklerdir. Üremeleri genellikle yumurta şeklinde olmaktadır. Rasbora Balığı’nın boyu 5 cm olarak bilinmektedir ve bu boyda kalmaktadırlar. Kendi doğasında kurtçuklar, kabuklular ve böcekler ile beslenen Rasbora Balığı’nın erkekleri çok daha ince bir görüntüye sahip olur ve renkleri çok daha göze çarpıcı olmaktadır.