Russian Blue

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Russian Blue

Russian Blue Kediler

Kediler ile ilgili bilgileri seviyorsanız ve bir kedi beslemek istiyorsanız öncelikle beslemek istediğiniz kedi ile ilgili detaylı bilgileri öğrenmeniz gerekmektedir. Russian Blue Kediler yani Mavi Rus olarak da bilinmekte olan kedilerin kökeni bazı kedi cinslerinde olduğu gibi tam olarak bilinmemektedir. Eski bir rivayete göre kraliçe Elizabeth tarafından bir Rus liman şehrinden getirildiği söylenmektedir. Russian Blue kediler evcil kedi olma özelliklerine sahiplerdir. Bakımları oldukça güzel ve kolay bu kediler aslında biraz sabır gösterilmesi gereken kedi türleri arasında yerini almaktadır. Aksi takdirde sinirlenebilmektedirler.

Russian Blue Kedi Bakımı

Kedi türleri arasında Mavi Rus olarak da bilinmekte olan Russian Blue kedi bakımı ile ilgili bilinmesi gereken detaylar vardır fakat bu kedinin bakımı zannedildiği kadar zor değildir. Çok fazla uzun tüylere sahip olmayan bu kedinin tüylerini dik olacak şekilde taramak gerekmektedir. Farklı bir şekilde tarandığı zaman bundan çok da hoşlanmayabilmektedir.

Russian Blue Kedi Özellikleri

Russian Blue özellikleri ve bu özelliklerin detaylarını inceleyecek olursak aslında uzun ve üçgen bir kafa yapısına sahiptir. Bunun yanı sıra çok fazla uzun tüyleri bulunmadığı için mevcut tüyleri temizlendikten sonra dik bir şekilde taranmalıdır. Bu taranma ile birlikte kendilerini daha mutlu hissedeceklerine emin olabilirsiniz. Russian Blue kediler ayrıca sakin yapılı, akrobatik becerilere sahip olan ve duygularını yansıtabilen özelliklere sahiplerdir.