Salam

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Salam

Salam

Salam küçüklüğümüzden beri kahvaltılarımızda, sandviçlerimizde bir numarayı süsleyen bir besin öğesidir. Yapımı sosise benzerlik gösterir ve tat olarak benzer bir yapıya sahiptir. Tabi ki ayrılan yönleri de yok değil. Örneğin salam genellikle çiğ yenilir ve tadını ancak o şekilde tam alabilirsiniz.

Salamın organik olması da en az sosis kadar önemlidir. Hatta belki sosisten daha önemlidir. Çünkü dediğimiz gibi salam çiğ yenilen bir gıdadır ve içerisinde bakteri olmaması gereken bir besindir. Belki bakterilerin olmaması için organik olmayan salamlarda işlem yapılıyordur ancak inanın, bazı bakterilerin olması salama yapılan işlemlerden daha iyidir.

Salamın birçok çeşidi vardır. İçerisinde Antep fıstığı olan salamlar, Macar salamı veya sade salamlar yapılabiliyor. Belki sayamadığımız daha çok çeşidi vardır.

Salam Kullanım Alanları

Salamı genellikle kahvaltılarda tat vermesi için kullanırız. Sandviçlerimizin arasında muhteşem bir yere sahip olacak hep. Çiğ tüketilmesinden dolayı çabuk bozulabilen salam kısa süre içerisinde tüketilmelidir.

Organik salam ise tam bu evrede karşımıza çıkmaktadır. Organik salam, löp etten yapılmaktadır ve hiçbir katkı maddesi veya renklendirici kullanılmaz. Bundan dolayı sağlığınızla oynamadığı gibi sağlığınıza sağlık katacak bir üründür. İçerdiği protein ve vitaminden hiçbir değer kaybetmez bu gıda ürünü.

Bu sebeptendir ki hem kendiniz hem de çocuklarınız için güvenle tüketebileceğiniz bir gıda ürünüdür. Yerken aklınız geride kalmasın. Organik olmayan salam ise vücudunuza hemen olmasa da uzun vadede ciddi zararlar verebilir. Bunu kısa bir test ile görebilirsiniz. Organik olmayan salam veya sosis tüketin gün boyunca ve dışkınızın rengine bakın. Pembeye çok yakın bir renk ile karşılaşacaksınız. Bu boyadır. Organik olmayan salam ve sosislerde kullanılan bir boyadır ve sağlığınıza ciddi zararlar verebilecek maddeler içermektedir.

Neden Organik Salam?

Organik olan bütün gıdalar gibi salamın da organik olması sizin yararınıza. Yukarıda bahsedilen nedenler ve bahsettiğimiz ufak test de bunun kanıtı olabilir niteliktedir.

Organik olmayan gıdaları çocuklarınızdan uzak tutmalısınız. Üstelik gelişen ve rekabet içinde bulunan organik gıda pazarı sayesinde organik gıdalara artık çok da yüksek olmayan fiyatlarla ulaşabilirsiniz.