Saman atma makinası

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
MAKINA 2015 MODEL BIR KEZ KULLANILMISTIR
30.000,00
Ozeniryataganli saman üfleme makinasi
1.500,00
KORKMAZLAR SAMAN ASPİRATÖRÜ
1.600,00

Saman atma makinası

Tarım işi ile uğraşan özellikle büyük tarım alanları olan kişilerin bu işle uğraşırken en önemli yardımcıları tarım aletleri olmaktadır. Tarım aletleri kullanan bireyler tarla, bahçe ve benzeri yerlerde yaptıkları işleri daha düzgün bir şekilde yapmakta ve daha çabuk işlerini bitirebilmektedir.

Tarım Makinaları

Tarım yapılan alan büyüdükçe tarımda kullanılan tarım aletleri yerini tarım makinalarına bırakmıştır. Eski dönemlerde kullanılan tarım aletleri günümüzde küçük tarım arazilerinde kullanılsa bile artık büyük tarım arazilerinde tarım makinaları kullanılmaktadır. Özellikle son yıllarda gelişen ve değişen teknolojiye paralel olarak tarımda kullanılan makinalarda büyük değişim göstermiştir. Tarım makinalarında yaşanan bu değişim kişilerin çok büyük devasa tarım arazilerinde çalışırken bu alanlardaki işlerinin daha çabuk ve daha az zahmet çekerek bitirmelerine büyük katkı sağlamaktadır.

Saman Atma Makinası

Tarım makinası adına tarım işi ile uğraşan kişilerin kullandıkları ürünlerden biri de saman atma makinası olmaktadır. Bu makine tarladan samanın daha hızlı ve seri bir şekilde atılmasına yardımcı olmaktadır. Saman atma makinası kullanılarak tonlar ile ifade edilebilen saman dakikalar içinde atılmaktadır. Örneğin, günümüzde insanların kullanımına sunulan saman atma makinası ile kişiler 1 ton samanı 15- 20 dakika arasında atabilmektedir. Tabi  saman atma işleminde bu süre alınan ya da tercih edilen saman atma makinasının özelliklerine, gücüne  ve kalitesine göre değişkenlik gösterebilmektedir.