Same Commando

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Same Commando

Same traktörün üretip, üretimine şu an itibari ile son verdiği traktör modeli olan same commando, özellikle küçük işletmelere yönelik üretilen bir traktördür. 60 beygirlik motoru ile dikkat çeken bu traktör ayrıca üretim aşamasında ve sonrasında ki gelişmeleri ile de ön plana çıkmaktadır. Ülkemizde bulunmayan bu traktör modeli, günümüzde bile hala daha etkinliğini özellikle bağ ve bahçe işlerinde de rahat bir şekilde kullanılmaktadır.

Teknik özelliklerini incelediğimiz same commando, 3 silindirli 3 litrelik silindir hacmine sahip olan bu traktör, doğal emişe sahiptir. 234 Nm tork gücüne sahip olan bu traktör, ayrıca maksimum 2300 rpm motor devrine sahiptir. Su soğutmasına sahip olan bu traktör böylece aşırı ısınmadan kaynaklı performans kaybını bu soğutma ile önlemektedir. Mekanik motor kontrolüne sahip olan bu traktör, kuru tip hava filtresi ile motora giren havayı temizleyen bu traktör, dikey susturucu egzoza sahiptir. Ayrıca 56 litre yakıt deposuna sahiptir.

Güç aktarım özelliğini incelediğimiz traktörün, 12 ileri vites ve 3 geri vitese sahip olduğunu görmekteyiz. Bu şanzıman ile motorun son gücü kullanılarak 30 km hız yapan same commando, mekanik sistemle çalışan vites geçiş sistemine sahiptir. Mekanik diferansiyel kilidine sahip olan bu traktör, tek çeker ve ya çift çeker özelliğine göre traktörün dengesiz olduğu durumlarda güç aktarımının dengelenmesini sağlamaktadır. Ayrıca şanzımanın yağlaması ile güç aktarımı sırasında aşınmayı ve aşırı ısıyı engellemektedir. Yağ banyolu arkadan etkili disk frenlere sahip olan same commando, ismine yarışır bir şekilde performans ve ekonomiklik özelliklerini yansıtmaktadır. Mekanik ve hidrostatik özellikte iki farklı dümenleme sistemine sahip olan bu traktör, tek çeker olan traktör 70 derecelik, çift çeker olan traktör ise 55derecelik dönüş açısına sahiptir.

Kuru ve bağımsız tip kuyruk miline sahip olan same commando, 540 rpm kuyruk mili devri ile arkasına taktığı tarım aletleri için gerekli gücü sağlamaktadır. Mekanik kontrollü hidrolik sistemine sahip olan traktör, 1500 kg maksimum kaldırma kapasitesine sahiptir. Kabinli modeli bulunmayan bu traktörün, sürücü platformu ile de bütün kontrolleri sürücünün etrafına toplayan bu traktör, her türlü konforu verebileceği kadar verebilmeyi amaçlamıştır.