Same Dorado

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Same Dorado

İtalyan traktör üreticisi Same traktör firması tarafından üretilen bir model Same Dorado, genel olarak orta ve küçük işletmelere yönelik üretimi yapılan bu traktör ayrıca sahip olduğu üstün özellikleri ile dikkat çekicidir. Genel olarak 80 ve 100 hp güç arası motora sahip olarak versiyonları bulunan Same Dorado modelinin, ayrıca teknolojik entegrasyonu da çok gelişmiştir.

Traktörün teknik özelliklerini incelediğimizde ilk dikkat çeken motoru olmaktadır. Traktör Stage IV emisyon standartlarında 80, 90 ve 100 hp güç üreten FARMotion model motora sahiptir. 3 ve 4 pistonlu olan bu dizel yakıtlı bu motor modeli, common rail motor teknolojisi ve Motora ek olarak Turbo İntercool teknolojisine sahip olan bu traktör, ekstra güç ve ekonomiyi bir arada sunmaktadır. 80 hp beygir gücüne sahip olan motorun 341 Nm, 90 hp beygir gücüne sahip olan motor, 354 Nm ve 100 hp beygir gücüne sahip olan motor ise 401 Nm tor gücü üretmektedir. Traktör ayrıca motorun gücüne göre 100 lt ve 75 lt arası yakıt deposu hacmine sahiptir.

Mekanik shuttle, güçlü hidrolik shuttle, dur ve git sistemi gibi birçok özelliğe sahip olan Same Dorado, Klasik modellerinde 10 ileri ve 10 geri diğer gelişmiş modellerinde 30 ileri ve 15 geri vites seçeneğine sahip şanzıman kullanılmıştır. Ayrıca maksimum 40 km hız ile hareket eden Same Dorado, yağ banyolu disk frene sahiptir. Ayrıca 4 tekerlekten frenleme özelliğine sahiptir. Ayrıca römork için fren çıkışı bulunan traktörde 4x4 çekiş özelliği ve 55 derecelik dönüş açısı vardır.

Mekanik arka hidrolik kaldırma sistemine sahip olan Same Dorado, ayrıca standart olarak 2650 kg kaldırma kapasitesine, opsiyonel olarak ise 3600 kg kaldırma kapasitesine ulaşan traktör, 42 litrelik hidrolik yağ kapasitesi ile bu gücü ortaya koymaktadır. Hidrolik servis çıkışı yine standart olarak 4, opsiyonel olarak ise 6 adettir. Ayrıca iki kademeli devir seçeneğine sahip kuyruk miline sahiptir. 540 ve 1000 rpm arasındaki bu iki devir kademesi arkaya takılan tarım aletinin özelliğine göre seçilebilir. Konfor özellikleri ile de ön plana çıkan traktör, kabin için yapılmış süspansiyon özellikleri ile göz doldurmaktadır. Klima ise opsiyonel olarak eklenebilmektedir.