Same Frutteto

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
İtalyan kızı Same frutteo 100 classic
85.000,00

Same Frutteto

İtalyan traktör devri Same traktörün bağ, bahçe çalışmalarına yönelik üretilen bir traktördür. Duetz Fahr bünyesine katıldığından beri farklı traktör üretimi ile ön plana çıkan Same Traktör, çok amaçlı olarak üretilen same frutteto modeli ile ve üstün performans özelliklerine sahip motor ve bu motorla uyumlu şanzımanı ile güç ve ekonomiyi bir araya getirmiş bir küçük boy traktördür.

Traktörün teknik özelliklerini incelediğimizde iki farlı motor tipiyle karşılaşmaktayız. İlki 55 beygir güç üreten SDF 1000.3 W Tier3 model motor ve ikincisi 65 beygir güç üreten SDF 1000.3 WT Tier3 model motordur. 3 silindirli olan bu iki motor 3.0 lt silindir hacmine sahiptir. İlki 213 Nm tork üretirken ikincisi 240 Nm tork üretmektedir. İki motorda 2200 rpm motor devrine sahiptir. İki motoru besleyen 65 litrelik yakıt deposu mevcuttur. Ayrıca traktör bio dizele uyumlu olarak üretildiği için çevreye vereceği zararda önlenmektedir. Çevreci motor anlayışı ile dünyaya karşı duyarlılığını da gösteren same frutteto, performans ve çevreci anlayışı tek çatıda birleştirmiştir.

Mekanik senkronize şanzımana sahip olan same frutteto traktör, 15+15 mekik özelliğine sahiptir. Ayrıca motorun gücünü paylaştıran 12 ileri 3 geri vites fonksiyonuna sahiptir. Azami hızı 30 km olan bu traktör, performansını da tork gücü ile de ön planda kalacağı düşünülmektedir. Yağ banyolu disk frene sahip olan traktör, hidrostatik direksiyonu ile manevra kabiliyeti en üst seviyeye çıkmaktadır.

Mekanik arka kaldıracına sahip olan same frutteto, 2845 kilogram arka kaldırma kapasitesine sahiptir. Bu özelliği ile bağ bahçe arasında kullanılabilecek tarım aletlerini çok rahat bir şekilde kaldırıp taşıyabilmektedir. Dört adet hidrolik çıkışı bulunan traktör, kuru tip kuyruk miline sahiptir. 540 d/d ve ECO 540 d/d şeklinde iki adet kuyruk mili devir seçimine sahip olan same frutteto, bağ bahçe arasında kuyruk miline bağlanan tarım makinelerini ekonomik ve performans özelliklerini ön planda tutmaktadır.

Kabinlisi bulunmayan traktörün platform özelliği standart bir şekilde üretilmektedir. Ayrıca emniyeti sağlayan katlanabilir emniyet kafesi bulunan same frutteto, analog göstergelere sahiptir. 4x2 ve 4x4 çeker özelliklerine sahip olan traktör, 2250 kilogramağırlığa sahiptir.