Same Iron

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Same Iron

Same traktörün, büyük işletmelere ve orta boy işletmelere yönelik olarak üretmiş olduğu traktör modeli olan same ıron traktör, yüksek beygir gücüne sahip motoru ile bu motora uyan yüksek hassasiyetli şanzımanı ile zor tarla işlerinin üstesinden gelen traktör modelidir. 150 hp, 165 hp ve 200 hp motor gücüne sahip üç farklı model seçeneği ile çiftçilerin kendine uyan modeli seçmelerinde onlara yardımcı olmaktadır. Lastik tekerlekli, kabinli olan traktör, çift çeker özellikleri ile dikkat çekmektedir.       

Same ıron, model traktörün teknik özelliklerini incelediğimizde motor tercihinin, Deutz markasından yana kullanıldığını görmekteyiz. Deutz'in Euro II tip emisyon standartlarında 3 farklı tipte motor kullanan, same ıron sıralı tip 6 silindirli yağ ve su soğutmalı yakıtı dizel olan bu motorları ile üstün performansı vaat etmektedir. Maksimum 2350 rpm motor devrine sahip olan bu traktör modeli, susturuculu dik ve ya yatay pozisyona sahip egzoz boruları ile dikkat çekmektedir.

Çift kartuşlu kuru tip, toz enjeksiyonlu hava filtresi ile motora giren havayı ekstra temizleyerek motorun ömrüne ömür katmaktadır. 150 hp güç üreten motoru 610 Nm, 165 hp güç üreten motoru 683 Nm ve 200 hp güç üreten motoru da 820 Nm tork gücüne sahip olan same ıron, sırasıyla küçükten büyüğe 270 lt, 300 lt ve 380 lt yakıt deposu kapasitesi ile kesintisiz güç aktarımını sağlamayı amaçlamaktadır.

Çok diskli yağ banyolu hidrostatik, elektro hidrolik kumandalı kavramalı şanzıman tipine sahiptir. 24 ileri ve 24 geri vites seçeneğine sahip olan bu şanzıman, maksimum 40 km/h yapmaktadır. Ayrıca şanzımanın yağlanmasını sağlayan basınçlı yağlama ve bu yağın soğutulmasını sağlayan radyatörü ile kavrama sisteminin performansını çoğaltmayı amaçlamaktadır.

Arka kuyruk mili çıkışı ile 540 rpm ve 1000 rpm kuyruk mili devir hızı seçenekleri ile dikkat çekmektedir. Sekiz adet hidrolik servis çıkışı bulunan same ıron, sırasıyla 6200 9200 10000 kilogram arka hidrolik kaldırma kapasitesine sahiptir. Sırasıyla, 5970 5940 7870 kilogram toplam ağırlığa sahip olan traktör, sürücü emniyet kemeri ile de güvenlik konusuna ne kadar değer verdiğini göstermektedir.