Sarı imparator

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Sarı imparator

Sarı İmparator

Sahip olduğu büyük dudaklar ve gözlerle eşsiz bir güzelliğe sahip olan sarı imparator balığı, Cichlid balık türüne ait balık türlerinden yalnızca bir tanesi…

Latince adı Aulonocara Baenschi olan bu balık genel anlamda güzelliğinin yanı sıra barışçıl hareketleri ile dikkat çekiyor. Dip ile orta seviye derinliklerde yüzen bu balığın ortalama derinlik seviyesi 8 ile 20 metre arasındadır.

25 derece sıcaklıkta sağlık bir şekilde yaşayabilen sarı imparator balığının erkek cinsi, genel olarak sarı renklidir. Dişi cinsi ile gri, yeşil ve bej tonlarında olmaktadır.

Sarı İmparator Nasıl Bir Balıktır?

Sarı imparator nasıl bir balıktır? Bu balık ortalama 25 adet yumurtanın dişi tarafından kuluçka yapılmasıyla meydana gelen ve en az 200 litrelik akvaryumlarda hayatlarını sürdürebilen özel bir balık türüdür.

Sert suda yaşamaya alışkın olan bu balık türünün zaman zaman yumuşak sulara da uyum sağlayabildiği bilinmektedir.

Bir Erkek Altı Dişi En Uygun Besleme Biçimi

Sarı imparator balıklarının en uygun besleme biçimi, en az iki yüz litre olan bir akvaryumda, bir erkek ve altı dişi balık bulundurmaktır.

Erkeklerin fazlalığı balıkların yaşamanı olumsuz etkileyebilir. Yine aynı şekilde akvaryumda kullanılacak olan suyun yumuşak su olması da balıkların yaşamlarını olumsuz etkileyecektir.

Sarı imparatorun yumuşak suya uyum sağlayabileceği bilinse de bu balık türleri genel olarak kolay uyum sağlayan balıklardan sayılmaz.