Sarı prenses

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Sarı prenses

Sarı Prenses

Cichlid balık türüne ait olan sarı prenses balığı Latince Labidochromis Caerulus olarak biliniyor. Bu balıkların habitatı olarak ise Malawi Gölü’nün bol kayalık olduğu kesimleri biliniyor.

Dünyanın farklı yerlerinde yaygın olarak beslenen bu balık türünün ülkemiz için de özel bir önemi var. Ülkemizdeki en fazla tutulan balık türlerinden olan sarı prenses balığı orta derecede agresif hareketleri olan bir balık türüdür.

Bu agresif hareketleri nedeniyle bazen sarı prenses balığının yanı sıra farklı balıklar da tercih edilmektedir. Ancak hareketli bir akvaryum isteyenler için bu balık türü çok yerinde bir tercih olacaktır.

Sarı Prenses Nasıl Bir Balıktır?

Cichlid türünde olan sarı prenses nasıl bir balıktır diye soracak olursak bu sorunun ilk cevabı balığın güzel görünüşüyle ilgili olacaktır. Sarı prenses görünüm açısından çok güzel bir balık türüdür.

Sert sularda yaşayan bu balık türü için 120 litrelik bir akvaryum yeterli olacaktır.

En Çok Sevilen Balık Türlerinden Bir Tanesi…

Sarı prenses balık türü üremesi çok kolay bir balık türüdür. Ülkemizde en çok sevilen balık türlerinden bir tanesi olan sarı prenses kıvrak hareketleri ile akvaryumunuzda canlılık yaratır.

Bu balık türüne görsellik açısından güzellik katılmak istenirse akvaryumda yapay kayalara yer verilebilir. Bu kayaları çok güzel kullanacak olan sarı prenses balık türü sıradan olan akvaryumunuza önemli derecede güzellik katacaktır.