Diğer Bahçeler

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Satılık yarı bodur kiraz bahçesi
280.000,00
Veli
İlan Tarihi : 16.03.2016

Diğer Bahçeler

Diğer Tarla Bitkileri

Birçok kişi, özellikle kırsal kesimde yaşayan kişiler geçimlerini tarla bitkileri ekerek ve satarak sağlamaktadır. Genelleme yapmak gerekirse bakliyat, tahıllar, bazı yağı için ekilen bitkiler, endüstriyel bitki türlerinin bazıları tarla bitkileri arasında sıklıkla adından söz ettirmektedir.

Karadeniz bölgesinde çay ekimi tercih edilirken, ege bölgesinde daha çok zeytinlik tarla alanlarına rastlanmaktadır. Çünkü her tarla bitkisi her iklimde yetişmek için uygun değildir. Bir tarla bitkisi yetiştirmek istiyorsanız öncelikle tarlanız hakkında genel bir bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Tarla Bitkisi Yetiştirme

Yeterli verimi alıp, kazanç sağlamak için toprak türü, toprağın kalitesi, tarlanın bulunduğu iklim ve hava koşulları bilinmesi gerekmektedir. Bu etkenlerde en iyi verecek olan tarla bitkisi seçilerek ekim yapıldığında kısa sürede verim almak mümkündür. İklim koşuluna ve doğru toprak çeşidine ekilmeyen tarla bitkileri genellikle çürümekte ve verim almak mümkün olmamaktadır.

Tarla Bakımı

Tarla bitkilerinden en iyi verimi almak için uygun bakım yöntemlerinin de bilinmesi gerekmektedir. Hasat zamanına göre gübreleme, sulama, budama gibi birçok bakım yapılmalıdır. Aynı zamanda sağlıklı ürünler alabilmek için ağaçlar, böcekler ve bitki hastalıklarına karşı da ilaçlanmalıdır. Hasat döneminde hasat yapıldıktan sonra tarla tekrar bakıma alınmalıdır.

Toprak çeşidine ve tarla konumuna uygun olarak kuru, sulu, nemli ziraat yapma yöntemlerinden bir tanesini tercih edebilirsiniz. Yeterli bilgiye sahip değilseniz, tarla bitkileri bakımı ile ilgili uzman kişiler ile görüşerek bilgi edinmelisiniz.