Fındık

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
SATILIK FINDIK BAHÇESİ
SATILIK FINDIK BAHÇESİ
Ordu-Perşembe
130,00
Mehmet AKIL
İlan Tarihi : 18.09.2019
Satılık bahçe
Satılık bahçe
Sakarya-Kocaali
450,00
Muhammet
İlan Tarihi : 22.04.2016
SAKARYA' DA FINDIK TARLASI
360.000,00
Yusuf Defne
İlan Tarihi : 27.04.2015

Fındık

Tarla/arazi/emlak sahibi olanların ellerindeki araziyi değerlendirmek için tercih ettikleri ek gelir yöntemlerinden en önemlisi, araziyi işlemek, tarıma elverişli hale getirmek ve bu araziler üzerinde getirisi yüksek olan tarla, bahçe ya da süs bitkilerinin yetiştiriciliğini yapmak olmakta.

Süs bitkileri yetiştiriciliğinin maddi getirisinin yüksek olduğu bir gerçek olmakla birlikte, çoğu kez tek yıllık bitkiler oluşları sebebiyle özellikle büyük araziler için uygun bir tercih olmamaktadır. Bunun yerine tarla ve yem bitkileri, meyve ağaçları ve sebze yetiştiriciliği daha fazla tercih edilmektedir.

Bağ Bahçe Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerek?

Satılık bağ bahçe arayışında olanların dikkat etmeleri gereken en önemli nokta, bahçenin hastalıksız, mümkün olduğu kadar yabancı otlardan arınmış, suya yakın ve pazara yakın olmasıdır. Aynı zamanda yetiştirmek istediğiniz meyve ya da sebzenin bahçenin bulunduğu bölgenin iklim koşullarına uyum sağlayabilmesi oldukça önemlidir.

Fındık Yetiştiriciliği

Ülkemizde, Karadeniz bölgesinin ordu ve Giresun şehirlerinde monokültür olarak üretimi gerçekleştirilen fındığın %80 i bu bölgeden toplanmaktadır. Fındık yetiştiriciliği kolay olmamakla birlikte son yıllarda hasadın kolaylaştırılması için geliştirilmiş olan fındık hasat makinaları üretimi bir nebze daha kolaylaştırmıştır.

Kışları sert geçen ve nemi az olan bölgeler fındık yetiştiriciliği için uygun değildir. Yıllık ortalama sıcaklık değerinin 13 derecenin altına düşmediği bölgelerin fındık yetiştiriciliği için uygun olduğu söylenebilir. Kireçli toprak koşullarına karşı dikkatli davranılmalıdır.