Meyve Bahçeleri

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
BOZYAZI/ELMAKUZU KÖYÜNDE SATILIK KİRAZ BAHÇESİ
32.000,00
Celal Dıkı
İlan Tarihi : 05.06.2016
Bahçe + İmarlı Arsa + Bahçe Evi
300.000,00

Meyve Bahçeleri

Ürün yetiştiriciliğinin iklim koşullarının uygun gitmesi ve gereken önlemlerin alınması le birlikte oldukça karlı bir iş olduğu ve küçük arazilerde ek gelir için elverişli bir ek gelir kaynağı olduğu bilinmekte.

Bunun için de son dönemlerde özellikle ziraat ile ilgilenmeyi sevenlerin tarla/arazi/emlak satın alarak küçük çaplı yetiştiricilik yapmaya başlaması söz konusu olmakta.

Ancak meyve ve sebze satmak isteyen kişilerin bilmesi gereken konular arasında, ürünlerin pazar kalitesine uygunluğunu iyi ayarlayabilmek gelmekte.

Pazar Kalitesi Yüksek Meyveler Yetiştirmek İçin

Pazar kalitesi yüksek meyveler, iklim istekleri, toprak istekleri bakımından uygun bağ ve bahçelerde yetiştirilmiş meyveler olmakta.

Çünkü nem, sıcaklık ve sağlıklı bir toprak meyve etinin sertliğinden meyvenin muhafaza süresine ve meyvenin rengine kadar onun albenisini artıracak tüm özellikleri etkilemekte.

Bunun için satılık bağ bahçe alacaklar için özellikle meyve yetiştiriciliğine girişmeden önce uygun arazi ve uygun çeşit seçimi yapmaları tavsiye edilmekte.

Meyve Bahçelerinde Sertifikalı Fidan Kullanımı

Kurulacak meyve bahçelerinde sertifikalı fidan kullanmak ise bir diğer önemli konu olarak karşımıza çıkıyor.

Hastalıktan ari, kuraklık, don gibi koşullara dayanıklı, kireçli topraklara dayanıklı fidanlar ülkemizde sorunsuz yetiştirilebilecek fidanlar arasında yer alıyor. Aynı zamanda sertifikalı fidan satın almak, ilaçlama gibi masraflarınızı da en aza indirme konusunda yardımcı olacaktır.

Tüm sert çekirdekli, sert kabuklu ve yumuşak çekirdekli meyvelerin sertifikalı fidanları mevcuttur.