Turunçgiller

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Emsalsiz dikenli limon bahçesi
1.780.000,00
Mahmut şahin
İlan Tarihi : 13.05.2020

Turunçgiller

Tarımla uğraşmak isteyenlerin birinci tercihleri arasında turunçgil yetiştiriciliği yer alıyor. Yüksek C vitamini içeriği ve antioksidan özelliği ile turunçgil bitkileri arasında, portakal, greyfurt, mandarin, limon, turunç ve üç yapraklılar bulunuyor.

Bu bitkilerin her birinin anavatanı Türkiye olmasa dahi, Akdeniz ve ege bölgelerinde Turunçgil yetiştiriciliğinin yaygın olduğunu biliyoruz. Bu bölgelerde tarla/arazi/ emlak satın alan kişilerin büyük bir çoğunluğu da gerek açık arazide gerekse kurmuş olduğu seralarda Turunçgil yetiştiriciliği gerçekleştiriyor.

Aşılı Turunçgil Fidanı Kullanmanın Avantajları

Antalya, Mersin, Adana, ve Ege bölgesinin illerinde satılık bağ bahçe arayışı içinde olup turunçgil yetiştiriciliği yapacak olan kişiler için en önemli tavsiyeler arasında, aşılı ve sertifikalı turunçgil fidanları kullanmak gelmekte.

Aşılı fidanlarda, kök hastalıkları, kökün toprak hastalıklarında ve su stresine dayanımı oldukça yüksek olduğundan ve üste aşılanmış çeşidin kalite özellikleri de oldukça uygun olduğundan Pazar değeri daha yüksek ve daha verimli turunçgil meyveleri yetiştirme imkanına kavuşacaksınız.

Sertifikalı Turunçgil Fidanları

Aşılı ve sertifikalı turunçgil fidanları aynı zamanda toprak hastalıklarına ve zararlılara dayanıklılık gösterdiklerinden yeni bahçe kuracak olan kişilerin tüm bahçesinin zarar görmesi gibi ileri derece maddi kayıplar oluşturacak durumların engellenmesi de mümkün olabilmekte.

Turunçgil bitkileri bugün farklı bölgelerde, minik seralar ve balkonlarda süs bitkisi olarak da tercih edilen bitkiler arasında yer alıyor.