Saulosi coral red

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Saulosi coral red

Saulosi Coral Red

Normal şartlarda, doğada, kayaların arasında bulunan algleri yiyerek beslenen Saulosi coral red isimli balık, akvaryum yaşamına da uyumlu bir balıktır.

Bitkisel besinler ile beslenmesi gereken bu balık, akvaryum yaşamında biraz daha agresiftir. Normal yaşamında normal huyları bulunan balık, akvaryumda bir miktar olsun agresif davranabilir.

Saulosi coral red balık türü aslında tartışmalı bir türdür. Bazıları bu türün aslında Saulosi coral olduğunu, Saulosi coral red isminde bir balık türünün olmadığını söylerler. Ancak yine de Saulosi coral red bütün dünyada ünlenmiş bir balık türü olarak varlığını sürdürmektedir.

Saulosi Coral Red Nasıl Bir Balık?

Ülkemizde de en az dünyadaki kadar yaygın olarak beslenen Saulosi coral red balığının erkekleri mavi, dişileri ise sarı oluyor.

Erkek balıkların siyah desenlerle kuşanmış olduğunu söylemekte fayda var. Bu balık çifti akvaryumunuza ileri derecede güzellik katabilir.

25 derecelik bir ısıda sağlıklı bir şekilde beslenebilen bu balık türü için orta sert yapılı sular idealdir. Yumuşak ve sert sularda da bu balıklar hayatlarına devam edebilirler.

Malawi Gölü’nün Kıyılarında…

Saulosi coral red balık türünün yaşam alanı da aynı aileden gelen diğer balık türlerinin birçoğu gibi Malawi Gölü…

Bu gölün kıyılarında genellikle yaşamına devam eden türü, Türkiye’de birçok balık sever aktif olarak beslemektedir.

Balığın en uzun hali sekiz cm boyutunu bulabilmektedir.