Sayika chiclid

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Sayika chiclid

Sayika Chiclid

Aslında anavatanı olan Costa Rica’nın tatlı sularında yaşamını sürdüren ancak günümüzde, bütün dünyada akvaryumda beslenen balıklardan bir tanesi de Sayika chiclid balığı… Chiclid türünün en önemli balıklarından bir tanesi olan bu balık ortalama 25 derecelik ısılarda sağlıklı bir şekilde yaşayabilmektedir.

150 litrelik bir akvaryumda son derece iyi koşullarda beslenebilen bu balık, çeşitli renk varyasyonlarında olabilmektedir.

Türün erkek ve dişi balıklarını renklerinden yola çıkarak ayırt etmek mümkündür. Sayika chiclid balık türünün en fazla dikkat çeken özelliklerinden bir tanesi de bu balık türünün, kolay bir bakıma sahip olmasıdır.

Balık bakımı konusunda yeteri kadar tecrübeye sahip olmayan kişiler bile bu balık türüne kolaylıkla bakabilir.

Sayika Chiclid Nasıl Bir Balık?

Bakım kolaylığı ile bilinen Sayika chiclid nasıl bir balık? Orta dereceli agresif huyları olan bu balık, sahibine zor anlar yaşatacak kadar agresif değildir.

Sayika Chiclid kıvrak hareketleri ve çok güzel görünüşü ile akvaryumunuzun önemli balıklarından bir tanesi olmaya aday…

Boyutları 15 Cm’e Kadar Ulaşabilir

Sayika chiclid balığının boyutu 15 cm’e kadar uzayabiliyor. Dolayısıyla akvaryumda bu balık türünü besleyecek olanların bu boyutu dikkate alması gerekiyor.

Her türlü kuru yem tarzını bu balıklar için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu tür balıklar özellikle kuru yemleri çok severek tüketirler. Balıklar hayvansal gıdaların yanında bitkisel gıdaları da yine severek yerler.