Severum

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Severum

Severum

Bir çift Severum balığı için gerekli olan akvaryum hacminin iki yüz litreden başlıyor olması Severum balığını, beslemesi zor bir balık olarak karşımıza çıkartıyor.

Çok hassas bir balık olan Severum, doğru beslenmesi durumunda evinize ya da iş yerinize çok fazla güzellik katan bir balık türü olacaktır.

Doğal şartlarda birçok farklı balık türü gibi Amazon nehrinde yaşamını sürdüren bu balıklar için gerekli ısı, gündüzleri otuz derece civarında olmalıdır. Geceleri ise balıklar yirmi bir derece civarında bir ısıda yaşamını sürdürebilir.

Bu balık türünü besleyecek olanlar, akvaryum gerekliliklerini yerine getirmekle birlikte diğer gereklilikleri de yerine getirmelidir. Severum balığında akvaryumdan sonra en fazla dikkat edilmesi gereken gereklilik, ısı gerekliliğidir.

Severum Nasıl Bir Balık?

Amazon’da yaşamını sürdüren Severum nasıl bir balık? Kayalarla süslenmiş geniş bir akvaryumda yaşamını sürdürebilen bu balıklar, bölgeci balıklar olduğu için diğer balık türleri ile kolay kolay anlaşamazlar.

Akvaryumunda kavga istemeyenler, bu balıkları özel olarak farklı bir akvaryumda beslemelidir.

Yanlış Seçimlere Karşı Dikkatli Olunmalı…

Severum balık türü hassaslığı ile bilinen bir balık olduğu için bu balığı beslemek isteyenler yanlış seçimlere karşı dikkatli olmalıdır.

Çünkü en ufak bir yanlış bu balık türünün yaşamını yitirmesine neden olabilir. Özellikle tercih edilecek olan akvaryumun hacim boyutu bu balık türünün yaşamını sürdürmesi açısından çok büyük önem taşımaktadır.