Shar Pei

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Shar Pei

Evlerde evcil beslenen hayvan denince akla köpekler gelmektedir. Köpeklerin özellikle sadık olması ve ev ortamına kolay alışabilmesi evcil olarak beslenen hayvan denince ilk akla gelen hayvan olmasına neden olmaktadır.

Köpeklerin evcil olarak yetiştirilen çok farklı tür ve cinsi bulunmaktadır. Genel olarak bazı köpek cinsleri hariç bütün köpekler evlerde evcilleştirilmektedir.

Shar Pei köpek cinsi de evde evcilleştirilebilen ve insanların evcil köpek adına evlerine aldıkları köpek cinslerinden biridir.

Shar Pei Cinsi Köpeklerin Genel Özellikleri

Shar Pei köpek cinsi normal şartlar altında apartman dairesinde yetişmeyen bir tür olmasına rağmen gerekli ve yeterli egzersiz imkanları sağlandığında bu ortamda dahi yaşayabilmektedir.

Ev içinde orta derece de aktif olan bu cins köpeğin yastıksı yüz derisi bulunmaktadır. Yastıksı yüz derisine sahip olması köpeğin ısıya karşı duyarlı olmasına yol açmaktadır.

Köpek cinsine yeterli düzeyde egzersiz alanı sağlandığı takdirde evde oldukça sessiz bir şekilde durmaktadır.

Shar Pei Cinsi Köpeklerin Tercihinde Rol Oynayan Etkenler

Shar Pei köpek cinsinin bol egzersize gerek duyması köpek türünün diğer köpekler ile kavga edebilmesine neden olmaktadır.

Evlerde bu köpek cinsini besleyen kişilerin köpeği tasmasız dolaştırması köpeğin sokakta karşılaştığı diğer köpekler ile dövüşmesine yol açabilmektedir.

Sahibine karşı oldukça sadık olan Shar Pei cinsi köpeğin evlerde ev köpeği olarak tercih edilmesinde önemli bir etkendir. Bu cins köpek aynı zamanda her komuta körü körüne uymamaktadır.