Shih Tzu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Shih Tzu

Evlerde hayvan beslemek isteyen kişilerin besledikleri hayvan tercihinde ilk sırayı köpekler almaktadır. Sadık olmaları ve ev ortamına diğer hayvan türlerine nazaran daha kolay adapte olmaları bu hayvan türünün evlerde yetiştirilmesinde rol oynayan etkenlerin başında gelmektedir.

Bunun yanında Shih Tzu ve benzeri köpek cinslerinin ise kolay bir şekilde yetiştirilmesi ve ev ortamında yapacaklarının kısa süre içerisinde köpeğe öğretilmesi köpeklerin evlerde evcil hayvan olarak yetiştirilmesinde diğer rol oynayan etkenler arasında gösterilebilir.

Shih Tzu  Cinsi Köpeklerin Fiziksel Özellikleri

Shih Tzu cinsi köpek son derece küçük ve bir o kadar da şirin olan bir köpek türüdür. Küçük olmasına rağmen çok dayanıklı bir köpek cinsi olan bu türün anavatanı ise Çin’dir.

Uzun ve yumuşak tüylere sahip olan bu köpek cinsi bu özellikte olması onun kolay bir şekilde fark edilmesini sağlamaktadır. Kısa olan köpeğin küçük bir burnu ve büyük gözleri bulunmaktadır.

Çok sakin ve akıllı olması bu köpek cinsinin dikkat çeken diğer özellikleri arasındadır. Asla tüy dökmeyen cinsten olan köpeğin eğitimi de çok kolay olmakta ve günde iki kez dışarı çıkması köpeğe yetmektedir.

Shih Tzu Cinsi Köpekler Evde Nasıldır?

Shih Tzu özellikleri sayesinde her zaman hazır olan cesur bir köpektir. Evde beslemeye son derece elverişli olan bu köpek türünün diğer önemli özellikleri arasında evde sürekli hareket halinde olmasıdır. Bu köpek türleri aynı zamanda sıcaklığı pek sevmemektedir.