Silindir Blok Grubu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Silindir Blok Grubu

Massey Ferguson Silindir Blok Grubu

            Motorlu Taşıt delinince ilk akla gelen hiç şey şüphesiz en önemli parçası olan motor aksamı olacaktır. Ulaşım ve iş yapmak için kullanılan motorlu araçlar her geçen gün, ulaşım, taşıma ve daha birçok işte insanların hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor.

 Silindir Grup Bloğunun Motor Aksamındaki Önemi Nedir?

            Tek başına isimlendirilse de birden fazla aksamla birlikte organize çalışan motorun en önemli parçasını silindir grup bloğu oluşturur. Ana yapısı, alüminyum ya da dökme demirle yapılan silindir blok grubunun temel görevi, kısaca; motoru oluşturan aksamın birleştiği ve içerisinde hareket halinde bulunan pistonların ortaya çıkardığı ısıyı dengede tutan motor aksamı olarak tanımlanabilmektedir.

            Sürekli çalışan ve hareket halindeki motorun sıcaklık dengesini sağlayan aksam olması nedeniyle motorun temel yardımcı olmasının yanında motorun çalışma sistemini oluşturan sistemlerin bağlandığı nokta olması da silindir blok grubu aksamını motor için önemli konuma getirmektedir.

 Silindir Grup Bloğunun Traktör İçin Önemi Nedir? 

            Motor gücünün en kullanıldığı ve bazen sınırların zorlandığı motorlu araç türü çoğunlukla iş yaptığımız makinelerdir. Bu makineler arasında en çok kullanılan ve hemen hemen her köyde birden fazla bulunan traktörlerdir. Sürekli çalışması ve bazen gücünü zorlaması nedeniyle motorun ürettiği güçle orantılı ısınma gerçekleşir. Bu ısınmanın dengeli bir şekilde dağıtılması noktasında silindir grup bloğu büyük önem taşımaktadır.

 Her Mevsime ve Her İklime Uyumu

            Yılın dört mevsimi her türlü hava şartlarında durmadan çalışan traktörler için, motor aksamı ve bilhassa sıcaklık dengesini koruma noktasında silindir blok grubu en çok önem verilen konulardan biridir. Bu nedenle Massey Ferguson traktör markası başta olmak üzere, birçok traktör markası, silindir blok grubunun dayanıklı olmasına azami gayret göstermiş ve traktör yedek parça üretiminde de aynı hassasiyeti göstermişlerdir.

 Traktör Yedek Parça Tedarik Kolaylığı

            Kullananları için çok büyük öneme sahip olan traktörün motor gücü kadar traktör yedek parça bulunması da önemlidir. Günümüzde birçok traktör markası olsa da traktör yedek parça bulma konusunda Massey Ferguson yedek parça bulunma konusunda önemli bir avantaj sağlamaktadır.

            Hem hesaplı hem de silindir blok grubu gibi motor için önemli olan traktör yedek parça bulunması konusunda Massey Ferguson traktörler çiftçiler için vazgeçilmezliğini hala korumaktadır.