Silindir

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
TOPRAK EZME SİLİNDİRİ
TOPRAK EZME SİLİNDİRİ
Tekirdağ-Tekirdağ
8.000,00
Hakan Yaşar
İlan Tarihi : 31.01.2019
uçak lastikli silindir
uçak lastikli silindir
Aksaray-Eskil
1.000,00
Faruk Dağlı
İlan Tarihi : 06.03.2015

Silindir

Silindir

Arazi üzerindeki nem kaybı, kurtlanma ve erozyonu önleyen silindirler tarla üzerindeki gerekli önlemin alınmasına yardımcı olmaktadır. Silindir kullanılmayan tarlalar zaman içerisinde nem kaybına uğrayarak hasatların zarar görmesine neden olmaktadır. Aşınan arazilerin erozyona uğraması ya da zaman içerisinde bazı sebeplerden kaynaklanan kurtlanmalar silindirler yardımıyla ortadan kaldırılmaktadır. Tarım aletleri sayesinde artık tarım sektöründe yaşanan pürüzler ortadan kalkıyor.

Kaç Tip Tarla Silindiri Bulunur?

Bugün piyasada tam olarak 3 adet silindir çeşidi bulunmaktadır. Düz silindirler, dip bastıran silindirler ve dalgalı silindirler silindir çeşitleridir. Her birinin farklı bir görevi bulunmaktadır. Dip bastıran silindirler toprağın bastırılması yani düzeltilmesi için kullanılmaktadır. Dip bastıran silindirler düz bir silindir şeklini almıştır.

Aynı zamanda tarım makineleri arasında en çok tercih edilenler arasındadır. Toprak örtüsü oluşturmak için kullanılan ve keseleri ufalayan dalgalı silindirler de oldukça rağbet görmektedir. Tarla yüzeyinde bulunan derin pulluk çizgilere karşı koyan düz silindirler toprağın düzgün bir hal almasına yardımcı olur.

Toprağınızın Sağlığı İçin Sizde Bu Silindirlere Sahip Olun

Toprağınızın kurtlanmaması, erozyona uğrayıp hasar görmemesi ve düzgün görünmesi açısından silindir ve çeşitleri mutlaka kullanılmalıdır. Aksi takdirde toprağınıza ektiğiniz ürünlerden yeterli verimi alamayarak maddi hasara uğramanız söz konusudur. Silindir çeşitlerinin kullanılması durumunda ürünlerinizden de verimlilik elde edebilir, bu şekilde toprağınızın uzun süre boyunca sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz.