Sosis

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Sosis

Sosis

Sosis denilince aklımıza hemen sokaklarda arabalarda satılan sosisliler gelir. Üzerine hardal ve ketçap sıkılarak servis edilen sosislilere hepimiz bayılırız ve sürekli yemek isteriz. Peki, bakkallardan, marketlerden aldığımız sosisler nasıl yapılıyor? Bunu düşündünüz mü hiç?

Belki güvendiğiniz ve reklamlarını sürekli gördüğünüz markaları tercih ediyorsunuz ve fiyat olarak pahalı olduğu için güveniyor ve tüketiyorsunuz. Hatta çocuklarınıza bile tükettiriyorsunuz. Gerçekten sağlıklı mı peki bu? İçerisindeki bozulmayı önleyen katkı maddeleri, renklendiriciler ve tadının iyi olmasını sağlayan yapay tuzlara güvenmeli miyiz?

Bizce tükettiğimiz ürünler tamamen organik olmalı ki, tüketiyorsak içerisindeki malzemeleri de bilmeliyiz. Tamamı löp et ve doğal baharatlardan oluşan organik ürünleri tercih etmeliyiz. Evet, ilk bakışta organik sosis size pahalı gelebilir ancak uzun vadede sağlığınızla oynamamış olursunuz.

Sosis Tarifleri

Sosisi birçok şekilde tüketebilirsiniz. Bunun birçok yolu yordamı var. Ama en bilindik tüketme şekli, sosisli diye tabir ettiğimiz; sandviç ekmeğinin arasına soslu sosisin koyulması ve üzerine istediğiniz sosların koyularak lezzetli bir şekilde tüketilmesi yoludur.

Bunun dışında, haşlayarak, kızartarak, ızgarada veya çiğ bir şekilde tüketebilirsiniz. Hepsinin lezzeti ayrı olmaktadır ve güzeldir. Kahvaltınızda tavaya kırdığınız yumurtanızın içerisine sosis doğrayarak çok güzel bir kahvaltı menüsü hazırlayabilirsiniz.

Neden Organik Sosis?

Bunun sebepleri şöyle sıralanabilir; organik olmayan sosis sağlığınıza zarar verir. Belki yediğiniz anda size bir zararı yokmuş gibi gözükebilir ancak ilerleyen zamanlarda ve sosis yeme sıklığınıza bağlı olarak çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir gözükmektedir. Bunun dışında organik olmayan sosislerin içerisinde çeşitli hayvanların her noktasının kullanılıyor olması. Belki bunu her marka yapmıyor olabilir ancak çoğu marka bu sağlıksız yöntemi uyguluyor ve renklendirici ve koku aromaları kullanarak bunu fark etmemizi engelliyor.

Siz siz olun her üründe olduğu gibi sosiste de organik olanı tercih edin. İlk bakışta organik olmayan sosisler cezbedici gözükebilir. Hem fiyat hem görüntü bakımından hem de. Ancak organik sosis tüketirseniz hem sizin ve çocuklarınız için sağlıklı olacaktır hem de tadı bakımından vazgeçilmeziniz olabilecek bir üründür. Sağlıklı ve güzel günlerde buluşmak üzere.