St Bernard

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

St Bernard

İnsanların evlerinde beslemek ve kendilerine yoldaş olarak seçtikleri hayvan türlerinin başında köpekler gelmektedir. Kişiler bir ya da birkaç köpek alıp bunları evlerinde uzun yıllar besleyebilmektedir.

Kişilerin evlerinde köpek beslemesine ya da evlerinde köpek beslemeyi tercih etmelerine onları iten en önemli özelliklerin başında köpeklerin kendilerine özgü özellikleri gelmektedir. İşte bu ve benzeri nedenlerden dolayı St Bernard ve benzeri türde birçok köpek cinsi evcil hayvan kategorisinde en ön sıralarda yer almaktadır.

St. Bernard Köpek Cinsinin Fiziksel Özellikleri

St Bernard cinsi köpek türlerinin dikkat çeken ilk özellikleri çok büyük ve adaleli olmasıdır. İsviçre kökenli köpek ırkına sahip olan köpek cinsi çiftlik köpek özelliklerine sahiptir.

Halk arasında salyaları ile ünlü olan köpeğin kendine özgü fiziksek özellikleri bulunmaktadır. Tüyleri kısa olan bu köpek cinsinin tüyleri düz ya da hafif dalgalı olabilmektedir. Ancak genel olarak bu köpek türünün tüyleri parlak, sık ve yumuşaktır.

Tıraş ihtiyacının olmadığı bu köpek türünde sahipleri köpeği haftada birkaç kez fırçalamaları yeterlidir.

St. Bernard Köpek Cinsinin Kişilik Özellikleri

St. Bernard köpek cinsi kişilik özellikleri bakımından incelendiğin de ise dikkat çeken özellikleri uysal, nazik, arkadaş canlısı, sevgi dolu ve sabırlı olmasıdır.

Sabırlı olmasının yanında son derece itaatkâr olması köpeğin dikkat çeken diğer özellikleri arasındadır. Dev ırktan gelmesi köpeğin kolay bir şekilde sosyalleşmesine ve evcilleşmesine büyük katkı sağlamaktadır.