Sterbai

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Sterbai

Sterbai Çöpçü Balıkları

Akvaryumda besleyebileceğiniz balık türlerinden biri olan sterbai çöpçü balıkları Güney Amerika ülkesinin Brezilya semtinde yetişen balık türlerimdendir.

Büyükleri normal şartlarda sekiz cm civarına kadar erişebilmektedir.

Bakımları konusunda tecrübe gerektiği için bu balık cinsini almak istediğiniz zaman beslenmeleri ve bakımları konusunda bilgi edinmeniz gerekmektedir.

Balıkların Yaşamlarını Sürdürmek İçin Gerekenler Nelerdir?

Bu balıklar genel itibariyle yaşamlarını sürdürebilmek için suların berrak ve akıntılı olmasından hoşlanırlar. Bunun için akvaryum temizliğini mümkün olduğunca itinalı yapmak gerekir.

Genelde sosyal balık türlerimden oldukları için sterbai balıklar tek olarak değil de guruplar halinde alınmalıdır. Bu onların yaşamlarını kaliteli ve mutlu şekilde sürdürmeleri için gereklidir.

Balıkların sosyal yapılarının yanı sıra korkak bir yapıya sahip olmaları da gözden kaçırılmayarak akvaryumda bu özelliklerine uygun olarak gizlenmek için yerler oluşturulmalıdır.

Sterbai Balıklarının Görünümleri

Bu balıklar turuncu renkteki süzgeçleri ve koyu benekleri ile çok hoş bir görünüme sahiptirler. Sterbai akvaryum balıkları bu açıdan bakıldığında harika bir görselliğe sahip akvaryum balık cinslerindendir.

Güzel ve renkli balıklardan hoşlananlar için bu balıklar düşünülebilir. Saldırgan olmayan davranışlarıyla da uygun oldukları için rahatlıkla alınabilir.

Yaşam Şartları Nasıl Sağlanır?

Yaşam alanları için gerekli olan akvaryum genişliği 80 cm civarında olması yeterlidir.

Yüzmeleri genel olarak akvaryumun tabanında olmaktadır.

Su sıcaklığında 23-27 derece arasında olması yeterlidir.

Gerekli sosyal ve fiziki şartlar sağlandığında bu balıkların bakımı çok zor olmamaktadır.