Eksoz Ve Manifold Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Eksoz Ve Manifold Aksamı

Steyr Eksoz Ve Manifold Aksamı

            Özellikle motorlu araçlarda havanın ve yakıt karışımının emilmesi, aynı şekilde bu yakıt karışımının ve havanın araç dışına atılmasını sağlayan sistemler bulunmaktadır. Bu sistemler motorlu araçlar üzerinde, eksoz ve manifold aksamı olarak adlandırılmaktadır. Bu sistemler özellikle aracın arka kısmında bulunmakta ve aracın motor bölmesi ile kısmen bağlantısı bulunmaktadır. Kimi durumlarda aracın yapısına göre veya isteğe bağlantılı olarak araç üzerinde yapılacak işlemler sonucunda eksoz ve manifold aksamı aracın farklı bölgelerinde taşınabilir. Traktör gibi çiftçilik ve tarım faaliyetlerinde kullanılması için üretilen motorlu araçlarda; eksoz ve manifold aksamı genellikle aracın ön ve arka kısmında, operatör kabininin hemen üstünde bulunmaktadır. Sağlam metal alaşımlarından imal edilen sistem; oldukça dayanıklıdır.

 Steyr Eksoz Ve Manifold Aksamı Ne İşe Yarar?

            Aracın tüm parçalarında olduğu gibi, eksoz ve manifold aksamı da araç için oldukça önemli araç aksamından birisidir. Eksoz biriminin ve eksoz manifold'u biriminin birleşmesinden oluşan eksoz ve manifold aksamı için üç farklı kullanım şekli bulunmaktadır. Eksoz manifoldu olarak adlandırılan parça birçok farklı silindire, eksoz kanalı ile hava ve yakıt emilimi sağlayan bir parçadır. Bir giriş çıkış sekmanı bulunan eksoz manifoldu, birden çok silindir kapakçığına sahiptir. Silindirlerde oluşan yakıt karışımı ve hava ihtiyacını, silindirlere ulaştıran, silindirlerin emiliminden sonra bu yakıt karışımını ve havayı emerek tek bir boru üzerinde birleştirmek, ardından bu yakıt karışımı ve havanın eksoz ile araç dışına çıkarılması bu aksamın görevidir.

 Steyr Eksoz Ve Manifold Aksamı Yedek Parçaları Nelerdir?

            Aracın devrinden motor çalışmasına kadar birçok farklı görevde ve araç içi çalışmasında öneme sahip olan eksoz ve manifold aksamı, steyr firmasının üretmiş olduğu steyr traktör modellerinde daha farklı yapılarda bulunmaktadır. Bu anlamda araç için traktör yedek parça ve aksesuarlarının bulunması oldukça zorlaşmaktadır. Bunun yanı sıra genellikle piyasa üzerinde mevcut bulunan eksoz ve manifold aksamı traktör yedek parça ve aksesuarları arasında; eksoz susturucu emare, eksoz saplaması, egzoz şapkası, eksoz manifoldu, eksoz manifold direği, egsoz manifold dirseği gibi çeşitli yedek parçalar bulunmaktadır.