Elektrik Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
STEYR ÖN PARK LAMBASI
STEYR ÖN PARK LAMBASI
Diyarbakır-Bismil
350,00
Site Ticaret
İlan Tarihi : 29.03.2018

Elektrik Aksamı

Steyr Elektrik Aksamı

 Traktörlerin elektrik aksamı akü ve motor ile bağlantılı sistemler arasında kullanılan parçalardan oluşmaktadır. Traktörün çalışmasında ve ön ve arka lambalarının ışıklandırılmasında özellikle kullanılan elektrik aksamı akü ile bağlantılı olarak çalışmaktadır. Akünün de elektrik aksamının bir parçası olduğunu bu bağlamda söylemek mümkündür.

 Elektrik aksamı steyr traktörlerinde gelişmiş teknoloji ve modern bir anlayışla tasarlanmıştır. Kullanışlılık düzeyi yüksek olan bu aksam ve bağlantılı sistemler sayesinde steyr traktörlerin kullanışlılık oranı da yükselmekte ve zor doğa şartlarında kullanılması kolaylaşmaktadır.

 Traktör yedek parça üretiminde steyr marka traktörlerin üretim tesisleri kendi ana üretim tesisleri olabileceği gibi anlaşmalı yan sanayi tesisleri de olabilmektedir. Elektrik aksamının önemli parçalarının orjinal yedek parça sınıfında olması durumunda bu parçaların üretiminin önemli bir kesimi steyr markasının ana tesislerinde, üretim işletmelerinde yapıldığını söyleyebiliriz. Ancak orjinal parça niteliğinde olmayıp yaşanan arıza ve sorunun giderilmesinde gerekli teknik özelliğe sahip ve benzeri yedek parçaların elektrik aksamı olmasında bile steyr tesislerinde üretilmiş olması bir zorunluluk değildir. Bu tür parçaları yan sanayi işletmelerinin ürünlerinden temin etmek de mümkün olabilmektedir.

 Traktör yedek parça üretiminde steyr markası Türkiye'de önemli bir paya sahiptir. Çünkü marka olarak Türkiye'de yıllardır faaliyet göstermektedir. 240 seri üretim ile üretilen steyr markası Türkiye üretimi ile olsun imal olarak Türkiye piyasasına girmiş olsun Türkiye'de özellikle yedek parça konusunda büyük bir sektörün gelişmesine neden olmuştur. Bugün Türkiye'nin birçok bölgesinde ve birçok şehrinde faaliyet gösteren yan sanayi kuruluşları ana işletmelerle entegre halinde çalışmaktadır.

 Türkiye'de uzun yıllardır piyasada dolaşımda olan steyr markasının bağlantılı kuruluşlarının ömrü de bir asra yakın olmuştur. Yıllardır steyr markasının her türlü aksamının üretimi, pazarlanması ve steyr markasının modellerinin her türlü ekipman ve donanım ürünlerinin temin edilerek müşterilerine satılması konusunda büyük bir performansla çalışmış olan firmaların gösterdikleri bu muhteşem çabanın Türkiye ekonomisi için önemi tartışılmazdır. İnsanların steyr markası ile yapmak istedikleri işlerin yedek parça sorunu yüzünden yarım kalması etkin ve hızlı yan sanayi ve bayi firmalar sayesinde mümkün olamamaktadır. Bu özellikleri steyr markasının ömrüne ömür katmaktadır.