Hidrolik Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Hidrolik Aksamı

Steyr Hidrolik Aksamı

 Eğer dört tekerlekli kara taşıtları arasında olan traktörlerden söz edeceksek ve bu traktörün markası steyr olacaksa o zaman bir traktörü traktör yana en önemli parçası olan hidrolik aksamı ürünleri hakkında özellikle konuşmak gerekir demektir. Çünkü steyr markasını devleştiren ve kullanıldığı işlerde engel tanımaz başarılar elde etmesini sağlayan en önemli parçası motorundan sonra ilk sıralarda gelen hidrolik aksamıdır.

 Hidrolik aksamının traktör yedek parça ürünlerinde traktörün ana fonksiyonel özelliklerinin kullanılmasında büyük rolünün olduğu bilinmektedir. Steyr markasının çalıştırılırken gösterdiği yüksek performansını da işin içine katacak olursak eğer hidrolik aksamı ürünlerin ne kadar önemli hale geldiği sanırım daha iyi anlaşılacaktır.

 Steyr traktör yedek parça ürün ve aksamlarının, steyr markasının kalitesine eş değerde ve dayanıklılıkta olmasının önemli bir zorunluluk olduğunu belirtmemiz gerekir. Özellikle hidrolik aksamı gibi traktör yedek parça ürünlerinde bu zorunluluk daha fazla artmakta ve vazgeçilemez bir gereklilik olarak ortaya çıkmaktadır. Hidrolik aksamı ürünlerin her bir parçasının, en küçük contasından en büyük parçasına kadar aynı kalitede olması hidroliğin kalitesini steyr markasına denk düzeye çıkartacaktır.

 Steyr markasının traktör yedek parça ürünlerinin tümünde olduğu gibi hidrolik aksamı ürünlerin üretiminde de yukarıda belirttiğimiz özelliklerin sağlanması için gerekli olan tesisler kurulmuştur. Bu tesislerin önemli bir kesimi yan sanayi kuruluşları olarak faaliyet göstermektedir. Steyr markasının bugün üretiminin durmuş olması yan sanayi kuruluşları aracılığı ile bu yedek parçaların üretilmesi ayrıca mecburiyet haline gelmiştir. Her ne kadar yan sanayi kuruluşları ile üretiliyor olsa da bu yedek parçaların tamamı steyr markasına özel olarak üretildiği için ana üretim sanayi kuruluşlarından farkları bulunmamaktadır.

 Yan sanayi kuruluşlarına ulaşmak ve ürettikleri yan sanayi ürünlerini, steyr marka yedek parçalarını satın alabilmek için yan sanayi kuruluşlarının bayilerine başvurmak gerekmektedir. Bu bayilerin aynı zamanda aktif servis hizmetlerini de sunan steyr servisleri olduğunu hesaba katarak alacağımız yedek parça ürünlerin montajının yapılmasını da talep ederek yönlendirilecek sanayi tesislerinde aldığımız yedek parçaların montajını yaptırabiliriz. Bu gibi imkânların bulunmadığı kişilerin alacakları yedek parçaları bulundukları şehirlerin sanayi kuruluşlarında steyr markasında uzmanlaşmış tamircilere ihtiyaçları olan tamir ve bakımı yaptırmaları mümkündür.