Kaporta Ve Yan Yazı Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Kaporta Ve Yan Yazı Aksamı

Steyr Kaporta Ve Yan Yazı Aksamı

            Türkiye'de 240. seri ile üretilen steyr marka traktörlerin birçok traktör yedek parça ürünleri yan sanayi kuruluşları tarafından halen daha üretimde ve aktif bir şekilde satış ve pazarlaması yapılarak traktör yedek parça ürünleri piyasasında dolaşımda tutulmaktadır. Büyük bir sektör halini almış olan traktör yedek parça üretimi sanayisinin Türkiye'de birçok bağlantılı sektöre de kaynaklık ettiği ve birlikte geliştirdiği bilinmektedir. Söz konusu olan steyr traktör yedek parça ürünleri olunca sektörün kendi içindeki payı da daha önemli bir veri haline gelmektedir. Steyr markasının yedek parça üretimi sektörü içindeki payı diğer birçok markadan çok fazladır. Bunun en önemli nedeni steyr markasının yıllarca Türkiye piyasasında dolaşımda olması ve bizzat Türkiye'deki üretim tesislerinde üretilmiş olmasıdır.

 Steyr markası traktör olarak üretilmeye başladığı günden beri sahip olduğu kaliteyi korumuştur. Traktör olarak ve yedek parça olarak sahip olduğu kaliteden asla taviz vermeden günümüze kadar gelen üretim ve pazarlanma süreçlerinde de oldukça önemli mesafe almış ve müşterilerinin yoğun sevgilerine mazhar olmuş bir markadır.

 Halen günümüzde birçok insan tarafından yerli marka olarak bilinen steyr traktör markası son dönemde isim değişikliğine gitmiştir. Türkiye kökenli bir firmanın steyr markasını satın alması ile yerli marka haline gelen steyr traktörler günümüzde başak traktörleri olarak üretimine devam etmektedir.

 Kaporta Yan Yazı ve Aksamı

 Kaporta ve yan yazı aksamı steyr markasında özdeş ve birleşik aksam ürünleridir. Kaporta traktör yedek parçası olarak steyr markasında paslanmazlık ve dayanıklılık olarak dikkat çekmektedir. Ayrıca steyr markasında kullanılan sac kalınlığı ve metal özellikleri dikkate alınarak üretilen steyr kaporta ve yan yazı aksamı, yıllarca kullanılabilmektedir.

 Kaporta ve yan yazı aksamı ürünlerden özellikle yan yazı olarak kullanılan malzemenin zamanla daha kolay tahrip olduğu görülmektedir. Bu nedenle yan yazı aksamı ürünlerin üretilmesi ve satılması süreci steyr markası için daha yoğun gerçekleşen bir durumdur. Uzun yıllar boyunca silinmeden kalabilen steyr markasının yan yazı aksamı ürünlerinin zamanla bozulması halinde yeniden yazılarak eski haline getirilmesinde kullanılan malzemeler yan sanayi ürünü olarak üretilmekte ve satılmaktadır.