Kilometre Gösterge Ve Tel Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Kilometre Gösterge Ve Tel Aksamı

Steyr Kilometre Gösterge Ve Tel Aksamı

            Kilometre gösterge ve tel aksamı ürünler traktörlerin üretildiği ve kullanılmaya başlandığı günden itibaren ne kadar yol yaptığını yani ne kadar mesafe hareket ettiğini gösteren aygıt ve bağlantılı ekipmanlardır. Bir traktör için yaşamsal bir anlam ifade etmese de traktörün performansının ölçülmesi ve yıpranma durumu hakkında bir fikir vermesi açısından önemlidir. Ayrıca ortalama bir tahminle traktörün yaşı hakkında da fikir verebilecek olan kilometre gösterge ve tel aksamı ürünler tüm steyr marka ve modellerinde mevcut ve kullanımı söz konusu olan aygıtlardır.

 Kilometre gösterge ve tel aksamı hemen hemen tüm markalarda aynı parçalardan oluşmaktadır. Bu parçalar gösterge paneli, kilometre teli, kilometre fiber teli vs. aksam ürünleridir. Kilometre gösterge paneli genel olarak ön düzen aksamları arasında bulunmaktadır. Traktörde konumlandığı yer ise direksiyonun bulunduğu yerdir ve diğer gösterge panellerinin yanındadır. Kullanımı ve takibinin kolay olması için özellikle direksiyonun arka tarafından görülebilecek bir konumdadır.

 Kilometreyi gösteren ibre ve hız limitlerini belirleyen ve mevcut hız durumunu gösteren rakamlar ve ibrelerden oluşan km gösterge panelleri, kullanıldığı sürece alınan mesafeyi gösteren bölüm ise sayaç şeklinde ve dönerek çalışan aksam ürünlerinden oluşmaktadır.

 Steyr traktör yedek parça ürünlerinden olan kilometre gösterge paneli, bağlantı teli ve diğer parçaların bağlı olduğu ve enerjisini aldığı bir de akü bulunmaktadır. Bu parçaların hepsi konum olarak birbirine yakın ve bağlantılı olarak konumlandırılmışlardır. Steyr markasına ait ve steyr markasının modellerine uygun olarak ve orjinal parça niteliğinde olan bu ürünler üretim aşamalarında olduğu gibi pazarlanma aşamalarında da steyr markasının kalitesi ve marka değeri dikkate alınarak gerçekleştirilmektedir.

 Traktör yedek parça ürünü olarak steyr markasının yan sanayi kuruluşlarına entegre ve bayisi konumundaki işletmeler aracılığı ile satılan km gösterge ve aksamı ürünlerin gelişen internet teknolojisi sayesinde bu işletmelerin e-ticaret sitelerinden satın alınması da mümkün olmaktadır. Bu ürünlerin internet üzerinden satın alınması için bayilerin veya satıcı firmaların web sayfalarına veya e-ticaret işletmelerine müracaat etmek gerekmektedir. Bu vesile ile satın alınan traktör yedek parça ürünlerin montaj ve tamirini yaptırmak için de aynı kuruluşlardan yardım almak mümkün olmaktadır.