Şanzuman Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Şanzuman Aksamı

Steyr Şanzuman Aksamı

            Şanzuman aksamı şanzuman debriyaj vites kolu gibi aksamların işleyişi parça ve dizaynı ile önemlisi bir nokta oluşturmaktadır. Şanzuman hız ve kontrol sistemi olarak bilinen bir sistemdir. Yedek parça ve dizaynları ile birden fazla yedek parçası mevcut bulunmaktadır. Şanzuman aksamı motor yapısının mevcut bulundurduğu ve ürettiği motor gücünü çeşitli parçalar ile tekerleklere aktardığı sistemdir. Yakıt, motor gücü ve motorun çakışma sistemini ortaya koymaktadır. Yedek parça ve aksamları ile yakıt ve motor gücü performansını etkileyen en özel sistemlerden bir tanesidir.

            Birçok özel parça ve aksamı bulunmaktadır. Dişliler, çeşitli senkomeç parçaları, conta ve muhafaza edilme kutusu ile pek çok aksamı bulunmaktadır. En fazla dikkat çeken ve kullanılan yedek parçaları bunlardır. Otomatik sistemli ve manuel sistemli şanzumanlarda bu parça ve aksamlarda farklılık göstererek çeşitlenmektedir.

            Şanzuman aksamı, yedek parça ve aksamları çeşitli araç ve traktörlerde kullanılmaktadır. Traktör yedek parça sistemlerinde de uzmanlık seviyesi belirlenmiş kaliteli malzemelerden faydalanılması gerekmektedir. Bu alandaki parçaları çeşitli olmasından dolayı da arıza yapan parçalar iyi bir tespitten geçmelidir. Traktör yedek parça sistemi olarak kullanılan şanzuman yedek parçaları kaliteli ve güvenilir bir markadan tercih edilmeli kaliteden taviz verilmemelidir. Aynı zamanda bakım ve gereken önem gösterilmeli ve parçaların daha uzun ömürlü olması sağlanmalıdır.

            Şanzumanlar doğru ve gereken bakımdan geçmelidir. Sürekli olarak kontrollerden geçirilmelidir. Vites kontrolleri de yapılmalı gereken yedek parçalar değiştirilmelidir. Çok sert kullanımlardan da kaçınılmalıdır. Bu hususlara dikkat edilerek uzun ömürlü şanzuman parçaları kullanılmaktadır. Otomatik şanzuman arızaları ve manuel şanzuman arızaları birbirinden farklılık göstermektedir. Bu yüzden öncelikle şanzuman seçimine dikkat edilmesi gerekmektedir. Çok özel bir otomotiv şirket ünvanına sahip olan steyr ile kaliteli ve güvenli yedek parçalar temin edilmektedir. Steyr yedek parça ve aksamlar sayesinde orjinal kaliteli ve güvenli parçalar kullanılmaktadır.

            Traktör yedek parça konusunda yetkili bir proje ortaya koymaktadır. Keçe, yağ pompası ve dişliler kontrol edilmeli bu şanzuman parçaları arızalarına karşı bakımlar yapılmalıdır. Steyr yedek parça ve şanzuman aksamları ile her zaman güvenilir ve kaliteli ürünler ortaya koyulmaktadır.