Su Donanım Aksamı

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Su Donanım Aksamı

Steyr Su Donanım Aksamı

            Su donanım aksamı bilindiği gibi aracın sürekli olarak motor bloğunda ısı kazanımı söz konusu olduğunda araç içerisinde bulunan soğutma sıvısının motor bloğunda ki kanallar içerisinde dolaşımının sağlanarak aracın soğutulmasını sağlayan elemanlardır. Su donanım aksamı elemanları harici olarak başka bir amaç için kullanılamazlar. Bu sebeple de doğru traktör yedek parça modelinin seçilmiş olduğundan kişilerin emin olması hem araçları hem de kişileri koruyacaktır.

 Su donanım elemanları hacimleri nedir?

            Su donanım hacimleri biriken akışkan sıvı debisi ile belirlenir. Bu değerler standart olması sebebi ile ilgili model için steyr bu bilgileri paylaşmış vaziyettedir. Su donanım aksamı elemanları radyatör su tankı ve dolaşım boruları gibi elemanlardan oluşmakla beraber çalışmaması durumunda aracın kullanılmaması kişileri koruyacaktır.

 Su donanım aksamı arızalanırsa ne olur?

            Özellikle de su donanım aksamı motor bloğu içerisinde dolaşan suyun soğutulması amacına hizmet ettiği için görevi yerine getiremediğinde araç aşırı ısı kazanımı nedeni ile tutuşabilir. Bu sebeple de ciddi hasarlar meydana gelebilir. Araç için ideal sıcaklık üretici firma tarafından belirlenir. Bu durumun örneklendirilmesi gerekir ise steyr modelleri için ideal sıcaklık ilgi modele göre belirtilmiş vaziyettedir. Oluşan arıza yırtık bir hortumdan kaynaklı ise hortumumun onarılmaması durumunda aracın kullanılması ciddi hasarlara neden olabilir. Bu sebeple de onarımın gerçekleştirildikten sonra aracın kullanılması tavsiye edilir. Doğru hortum seçimi için traktör yedek parça modelleri arasından ilgili kodları karşılaştırabilirsiniz.

 Su donanım aksamına yağ karışır ise ne olur?

            Soğutma suyu içerisine yağ karışması durumu genellikle aracın motorunda ciddi bir conta sorunu olduğunu gösterir. Bu durumda araç kendini soğutamayacağı gibi aynı zamanda yağlama işlevini de gerçekleştiremez. Bu sorun araç üzerinde direkt etki gösterebildiği gibi zamanla da yıpranmalara neden olabilir. Bu sebeple de karşılaşılması durumunda ilgi traktör yedek parça modelinin değiştirilmesi hem kişileri hem de araçları koruyacaktır. Bu tür montaj ve değişim işlemleri basit uygulamalar değildir. Aracın zarar görmemesi nedeni ile montaj ve değişim çalışmaları alanında uzman personel kadrosu tarafınca yapılmalıdır.