Sulama Sistemleri

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Holsan 1100 Turbo İlaçlama tankı
4.500,00
Yesi ötüken
İlan Tarihi : 11.10.2019
DAMLA SULAMA FİLTRELERİ
DAMLA SULAMA FİLTRELERİ
Tekirdağ-Tekirdağ
15.000,00
Hakan Yaşar
İlan Tarihi : 31.01.2019
EXPA SULAMA FİLTRELERİ VE GÜBRE TANKLARI
8.500,00
ömer kürşat
İlan Tarihi : 12.04.2018
KABLOSUZ KUYU KONTROL SİSTEMLERİ
KABLOSUZ KUYU KONTROL SİSTEMLERİ
Kahramanmaraş-Afşin
900,00
ömer kürşat
İlan Tarihi : 12.04.2018
Satlık santifürj pompa 55kw 70 hp
10.000,00
Nadir Ünal
İlan Tarihi : 06.04.2018
Lineer
Lineer
Konya-Cihanbeyli
195.000,00

Sulama Sistemleri

Sulama sistemleri tarımda büyük bir yer kaplamaktadır. Yaz meyvesi yetiştiren bir çiftçi yazın yeterli suyu bulamadığından dolayı çok iyi bir sulama sistemi kurması gereklidir ki yetiştirilen meyveler zarar görüp kurumasınlar. Bunun için ziraat mühendislerimiz yeterli teknolojiye ulaştılar. İnsanlar artık rahatlıkla tarlalarına bu sulama sistemi kurabiliyorlar. Bilinçli bir tarla sahibi böyle sulama sistemlerini kurarken ziraat mühendislerinden de yardım alıyorlar. Çünkü bilinçli bir çiftçi bu konunun mühendisliğini öğrenmiş okulunu okumuş bir insanın ona çok yararlı olacağını bilir.

Tarımda Sulama Sistemini Uygularken Dikkat Edilmesi Gereken Şeyler

Birinci olarak yetiştiren sebze veya meyvenin ne kadar suya ihtiyacı olduğunun bilinmesi gerekir. Eğer bitki çok su istemiyor ise ona göre bir sistem ayarlamak gerekir. Böyle bir şey yapmadan önce ziraat mühendisleri gibi bu işin okulunu okumuş insanlardan yardım almakta çok önemlidir çünkü onlar size ne yapmanız gerektiği konusunda en iyi şekilde yardımcı olurlar. Sulama sistemi yaparken kullanılacak boruların nereden geçtiği de çok önemlidir. Çünkü bitkilerin büyüyüp gelişmesine engel olursa bu hem bitkiler için hem de çiftçi için çok kötü olabilir. Ama artık teknolojimiz çok ileri safhalara ulaştığından tarımla uğraşan çiftçiler pek sıkıntı çekmemektelerdir.

Tarımda Sulama Sistemi Sizce Tarım İçin Faydalı mıdır?

Tarımda sulama sistemi çok faydalıdır. Çünkü insanlar artık dünyanın en kurak yerinde bile rahatlıkla istedikleri meyve veya sebzeyi yetiştirebilirler. Yağmur yağmayan toprağı cansız olan yerlere bile iyi bir sulama sistemi kurulduğunda istenilen bütün bitkiler rahatlıkla yetiştirilebilir. Buda çiftçilerin oldukça işine gelmektedir. Yağmuru bol alan suyu yakın olan tarlalardan başka bir yerde bitki yetiştirmeyi başaramayan çiftçiler bile artık rahatlıkla istedikleri yerde meyve yada sebze yetiştirebilirler.