Sürüngen Aksesuaları

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Sürüngen Aksesuaları

Omurgalı hayvanlar akciğer solunumu yaptıkları için yumurtlayarak çoğalarak gelişimlerini sağlarlar. Sürüngenler alemi geniş bir alemdir. Yeryüzünde bilinmeye birçok sürüngen hayvan vardır. Bunlar yılan, kaplumbağa, kertenkele, timsah gibi hayvanlardır. Yumuşak derileri sayesinde gövdeleri rahatça hareket edebiliyorlar. Sürüngen hayvanlarda ter bezi olmadığı için kurak ve sıcak bölgelerde rahatça yaşayabilirler. Denizden karaya geçişleri vardır.  Sürüngenler soğuk kanlı hayvanlardır. Bu yüzdende mevsimler arasında 4-5 derece değişiyor. Sürüngenlerin birçoğu ılıman iklimdeler hayatlarını sürdürüyorlar. Ilıman iklimin olduğu yerde kış uykusuna yatarlar. Ayakları olmayan tek sürüngen yılandır. Diğer tüm sürüngenlerin hepsinin ayakları vardır. Sürüngen hayvanların hepsi solunumlarını ciğerlerle yaparlar. Gözleri çok iyi gelişmiştir. Ama yılanlar sadece tek gözlü canlıdır. Bazı sürüngenler kendi kuyruğunu ve ayakları yenilerler. Sürüngen hayvanların özellikleri diğer canlılara göre daha fazla yaşamalarıdır.

Sürüngenler Nasıl Ürer?

Eşeyli üreme yöntemiyle ürerler. Sert veya zarsız kabuklu yumurtalamalı üreme yaparlar. Bir anda 15 150 yumurtalı üreme gerçekleşiyor. Genellikle ot yiyorlar ama bazı sürüngenler hem et hem de ot yiyorlar. Beslenmesine dikkat edildiği sürece üreme konusunda yararlı bir sonuç alınabilir. Bunun dışında bazı bakteri yayan sürüngenlerin bakımların güzel yapılması ve kaldığı yerlerin temiz tutulmasında fayda vardır.

Sürüngenler İçin Aksesuar Var Mıdır?

Birçok evcil hayvan için bulunan aksesuarlar sürüngenler için pek fazla mevcut değildir. Bireysel olarak aksesuar bulunmasa da, bakımı için hayvan aksesuarlarından malzeme temin edilebilir.