Süt

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Günlük taze süt
Günlük taze süt
Sakarya-Akyazı
0,00
Maral Doğal Süt
Maral Doğal Süt
Sakarya-Sapanca
2,50
Murat Yücel
İlan Tarihi : 03.06.2016
GÜNLÜK KEÇİ SÜTÜ
GÜNLÜK KEÇİ SÜTÜ
Isparta-Isparta
5,00
Yasemin
İlan Tarihi : 05.05.2016
www.kalleh.com
www.kalleh.com
Iğdır-Iğdır
0,01

Süt

Süt ve Süt Ürünleri Üretiminde Organik Üretim

Organik gıdalar, yetiştirilmesinde ve islenmesinde, renklendiricilerin, genetik mühendisliğin, hormonların, koruyucuların, antibiyotiklerin, genetik mühendisliğin, katkı maddelerinin, yabani ot ve mantar zehirleyici ilaçların, büyütme gübrelerinin, kimyasal madde ve parlatıcı maddelerin, yapay ve benzeri gübrelerin, böcek ilaçlarının, kimyasal ambalajların kullanılmadığı gıda maddeleridir. 

Organik Süt Nedir?

Organik süt, kimyasal tarım ilaçları kullanılmadan doğal şartlarda yetiştirilen, beslenen sentetik kimyasallar, GDO’lu ürünler ve hormonlar kullanılmadan hayvanın doğal yollarla ve refahı göz önünde bulundurularak yetiştirilen hayvanlardan üretilen süttür.

Neden Organik Gıda?

Süt ürünleri hayatımızın içinde çokça kullandığımız besinlerdir. Televizyonlarda doktorların sürekli olarak doğal beslenin, organik ürünler tüketin açıklamalarına ve sürekli GDO’lu besinler tükettiğimizi söylemeleriyle birlikte tükettiğimiz gıdaların çoğunun zararlı olduğunu öğrenmemiz bizi organik ürünlere yaklaştırdı.

Organik Ürünler Neden Pahalı? 

Tüketicide yeterince organik tüketim bilincinin oluşmaması ve kamudan yeterli desteği görememesi organik ürünlerdeki pahalılığın önemli bir nedeni. Talep azlığından ötürü organik tarım üreticileri bu işi küçük çaplı arazilerde yapmakta bu yüzden de büyük arazide üretim yapan çiftçiyle fiyat konusunda rekabet edemediğinden fiyatları arttırmak zorunda kalmaktalar.

Organik Süt ve Süt Ürünleri Doğal Yollarla Üretilmekte

Üreticiler hayvandan maksimum süt elde edebilmek için doğal olmayan yemleme, hayvan hastalandığında aşırı antibiyotik kullanımıyla biran önce iyileşmesini sağlama ve sonucunda en fazla süt ve bunun sonucunda maksimum süt ürünleri elde etmenin peşine düşerler. Organik süt üreticileri ise kanunlarla belirlenen çerçevede üretim yapmak zorundadır. Hayvan doğal besinlerle beslenmeli, hastalanmaması için veteriner hekim kontrolünde sürekli kontrol edilmeli ve hayvandan maksimum süt elde etmek yerine doğal şartlarda refahı sağlanmalıdır. Organik süt ürünleri kimyasal hiçbir koruyucu içermez. Bu kanunlarla yasaklanmıştır. 

Organik sütun Pastörize Sütten Farkı nedir?

Organik süt ve süt ürünleri kullanıyorsanız bilmelisiniz ki öncelik hayvandan maksimum süt elde etmek yerine hayvanın doğal ortamı korunarak süt üretilmesidir. Organik gıdalar da hiçbir şekilde kimyasal bir madde bulundurulamaz. Bu çıkartılan kanunlarla yasaklanmıştır. Üretimin hiçbir aşamasında GDO içermez. Organik süt ürünlerinin besleme değeri pastörize sütlere göre daha yüksektir. Organik gıdalar kesinle antibiyotik, hormon ve kimyasal maddeler içeremez.