Süt Ürünleri

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Günlük taze süt
Günlük taze süt
Sakarya-Akyazı
0,00
organnık kars tan kasar 35 kg
35,00
organnık kars tan kasar 35 kg
35,00
Artvin organik peynir cesitleri
Artvin organik peynir cesitleri
İstanbul-Üsküdar
20,00
İrfan yilmaz
İlan Tarihi : 14.11.2017
Maral Doğal Süt
Maral Doğal Süt
Sakarya-Sapanca
2,50
Murat Yücel
İlan Tarihi : 03.06.2016
GÜNLÜK KEÇİ SÜTÜ
GÜNLÜK KEÇİ SÜTÜ
Isparta-Isparta
5,00
Yasemin
İlan Tarihi : 05.05.2016
www.kalleh.com
www.kalleh.com
Iğdır-Iğdır
0,01

Süt Ürünleri

Süt Ve Süt Ürünleri Nedir?

Dişi memeli bir hayvanın dünyaya getirmiş oldukları yavrularını beslemek için, meme bezlerinde oluşan ve yavruları için lazım olan her miktarda besin maddesini içinde barındıran hafif sarımsı beyaz sıvıya süt denir.  Süt'ün çeşitli işlemlerden geçip bizler için yiyecek ve besin maddesi oluşmuş haline ise süt ürünleri denir.

Süt Ürünleri Nelerdir

Süt ürünlerinden birkaç tanesi şu şekildedir süt, krema, yoğurt, peynir, kefir, ayran, tereyağı,  lor peyniri, dondurma başlıca süt ürünleridir.

Neden Süt Ve Süt Ürünleri Tüketmeliyiz?

Çocukluğumuzdan yaşlılığımıza tüm dönemlerimizde kemik sağlığına yararlı olduğu için, Yüksek miktarda protein içerdikleri için, Büyüme ve gelişmeye faydası olacak vitamin ve mineraller içerdikleri için, Kanser riskini azalttığı için, Diş çürümelerine karşı koruyucu olduğu için, Enerji verdiği için Diyete en doğal destekçi oldukları için süt ürünleri tüketmeliyiz.

Süt Ve Süt Ürünleri Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

 

Süt ürünlerini tüketirken oldukça dikkat edilmelidir öncelikle soğuk bir alanda bekletilip bekletilmediğinden emin olun. Sonrasında kapalı orijinal ambalajlarda tarihi geçmemiş çiğ sütler tercih edin. Açıkta satılan ürünleri kesinlikle tercih etmeyin. Buzdolabında serin yerde birkaç gün içersin de tüketilecek şekilde alınmalıdır. Marketinizden süt ve süt ürünleri hakkında bilgi alıp öyle almanız tavsiye ederiz.

Süt İle İlgili Yanlış Bilgiler

Çocukların beslenmesinde ilk 2 yaşına kadar inek sütü verilmesine dair yanlış olan inanış, bebeklerde kalsiyum ve protein olmak üzere çeşitli besinlerin eksikliğine neden olması sütle ilgili yanlış bilgilerden bir tanesidir.