Syrian

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Syrian

Hamster Syrian (Suriye Hamsterı)

Gonzales ırkını fazla hareketli bulanların, en çok tercih ettikleri, daha ağırkanlı olan Syrian Hamster ırkı, renk çeşitleriyle de ilgi çekicidir. Daha uysal olan, ele çabuk alışan, kendini sevdirmekten hoşlanan bir ırk olan Suriye Hamsterı, diğerlerine nazaran en iri olan vücuda sahiptir.

Genelde yalnız yaşamak isteyen ve kafesinde başka bir cinsini istemeyen bu ırk, kafesini paylaşsın diye yanına koyduğunuz diğer hamstera ölümcül zararlar verebilir. Sakin yapısına güvenip, ikinci bir hamster almanız, pek de akıllıca bir çözüm değildir. İlla ki hamster sayınızı arttırmak istiyorsanız, kafe sayınızın da artması gerekmektedir.

Syrian Hamster Kafesleri

Evde salınması zor olan hamster cinsleri, küçük boyutlarıyla hayvan severleri tedirgin eder. Ancak ele alıştığında rahatlıkla eve salabileceğiniz, istediğiniz zaman da kafesine geri koyabileceğiniz tüplü ve oyuncaklı Syrian Hamster kafesleri, hayvanınızın kafesinde sıkılmasına mani olacaktır. Kafesinde yeterince eğlenen hayvan, kafese dönmemek için direnmeyecektir.

Kafesin içerisine koyacağınız talaşla rahatlıkla oynayan eşeleyen hamster, hem tüm enerjisini harcayacak, hem de bu oyuncaklar ve koşullar sayesinde zinde kalacaktır.

Syrian Hamster Bakımı

Genişçe kafesine koyacağınız, oyuncakları, talaşı ve yemiyle hamsterınız artık evine girmeye hazırdır. Ancak kafesini direk güneş gören, ısıtıcıların yakın olduğu yerlere koymamalısınız. Hamsterlar sık tüylü olduklarından böyle sıcak alanları pek sevmezler.

En küçük evcil hayvanlardan olan Hamsterların beslenmesine çok dikkat etmek gerekir. Bir yemek kaşığı kadar olan midelerini göz ödünde bulundurarak, hayvanınız için en uygun gıdaları belli ölçeklerde ona yedirmelisiniz.