Tanganyika

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Tanganyika

Tanganyika

Ülkemizde çok yaygın olarak beslenmeyen fakat görünüm açısından akvaryumlara en fazla şıklık katan balıklardan bir tanesi de Tanganyika balığıdır. Bu balık türünü birçok farklı görünümde bulabilirsiniz.

Afrika’da bulunan Tanganyika Gölü’nden adını alan bu balık türü, aslında genel olarak Tanganyika Gölü’nde yaşamını sürdüren balıkları kapsamaktadır. Bu balıklar kendi içinde yüzden fazla türe ayrılmaktadır.

Yüzden fazla özel türü bulunan Tanganyika balığının bir çeşit Cichlid türü balık olduğu herkes tarafından bilinmektedir.

Tanganyika Nasıl Bir Balık?

Afrika menşeili olan Tanganyika nasıl bir balık? Diğer Afrika balıkları ile benzerlik gösteren bu balığın, birçok farklı cinsi bulunuyor.

Özellikle cins çeşitliliği ile bilinen Tanganyika balıklarının arasında agresif olan da var, sakin olan da… Yumuşak sularda yaşamayı seven de var, sert sularda yaşamayı seven de… Özetle bu balık, çeşitliliği ile önem kazanan, güzel görünümlü balıklardan…

Tek Bir Türde Toplanıyorlar…

Tanganyika balık türü genel olarak tek bir türde toplanıyor. Afrika’nın Tanganyika Gölü’nde yaşayan bütün balıkların bir araya gelerek oluşturduğu bu türün balıkları farklı görünümlerde olabiliyor.

Kimi zaman uzun ince görünümüyle önümüze çıkan bu balıklar, kimi zaman şişman ve ence geniş yapılarıyla karşımıza çıkıyor. Balıklar aynı şekilde renkleri ile de farklılık gösteriyor. Balıkların koyu renkli olanlarını bulmak da mümkün, açık renkli olanlarını bulmak da…

Herkes aradığı türden Tanganyika balığını ülkemizde kolaylıkla bulabilir.