Tanganyika duboisi

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Tanganyika duboisi

Tanganyika Duboisi

Cinsiyet ayrımı yapmanın en zor olduğu balıklardan bir tanesi de Tanganyika duboisidir. Cichlid türünden olan bu balığın cinsiyetini ayırt etmek için çok büyük ve profesyonel gayretler gereklidir. Hatta bu gayretler bile çoğu zaman balığın cinsini ayırt etmek için yeterli olmamaktadır.

Otçul besinler ile beslenmekten keyif olan bu balıklar verilen birçok yem türünü ayırt etmeksizin yerler. Haşlanmış yeşil besinler ise bu balık türünün çok sevdiği besinlerdir.

Mesela Tanganyika duboisi türündeki balığınız için haşlanmış bir ıspanak yapmak, ona lezzetli bir ikram vermek anlamına gelecektir. Ara ara Tanganyika duboisi balığınıza bu tür sürprizler yapabilirsiniz.

Tanganyika Duboisi Nasıl Bir Balık?

Bütün dünyada beslenen ve agresif tavırlara sahip olan Tanganyika duboisi nasıl bir balık? Diğer agresif balık türlerine oranla nispeten daha barışçıl davransa da bu balığı agresif balıklar türünde değerlendirmek doğru olacaktır.

Agresifliği diğer balıklara zarar vermeyen bu balık türü, diğer türleri biraz korkutabilir. Bunun dışında balığın kimseye zararı dokunmayacaktır.

Çok Sert Sularda Yaşayabilirler…

Tanganyika duboisi türü orta halli sularda yaşayabilen bir balık olsa da, çok sert sularda yaşamını sürdürebilir. Aynı şekilde balık yumuşak sulara da uyum sağlayabilen farklı bir balıktır.

25 ph değerine kadar sertlik sahibi sulara dayanabilen balık, birçok su formatına kolay bir şekilde uyum sağlayarak yaşamına yeni su formatlarında devam edebilir.