Tarım Tohumları

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
satılık tohumluk nohut
satılık tohumluk nohut
Sivas-Gürün
6,50
Murat top
İlan Tarihi : 25.02.2018
BİRİNCİ SINIF YULAF TOHUMU
BİRİNCİ SINIF YULAF TOHUMU
Nevşehir-Nevşehir
1.100,00
tuğrul canlı
İlan Tarihi : 17.02.2018
Azkan Nohut Tohumu
Azkan Nohut Tohumu
Yozgat-Sorgun
5,50
Salih akyüz
İlan Tarihi : 15.02.2018
GÖNEN BALDO PİRİNÇ
GÖNEN BALDO PİRİNÇ
Çanakkale-Çanakkale
35,00
A Kalite Kinoa Tohumu
A Kalite Kinoa Tohumu
Çorum-Çorum
20,00
Kirve Can
İlan Tarihi : 13.01.2018
tohumluk hisar nohut
tohumluk hisar nohut
Uşak-Uşak
4,00
Ertan Metin
İlan Tarihi : 09.01.2018
Kinoa tohumu beyaz
Kinoa tohumu beyaz
Afyon-Afyon
60,00
Fatih haykır
İlan Tarihi : 30.10.2017
Kinoa Tohumu ilgilisine
Kinoa Tohumu ilgilisine
Çorum-Çorum
15,00
Kirve Can
İlan Tarihi : 22.10.2017
Aspir tohumu 3 ton civarinda elinde var
25,00
Emre derman
İlan Tarihi : 02.10.2017
TOHUMLUK KANADA MERCİMEĞİ
TOHUMLUK KANADA MERCİMEĞİ
Yozgat-Şefaatli
6,00
alper ergin
İlan Tarihi : 27.08.2017

Tarım Tohumları

Tarım Ülkemizde önemli bir yere sahiptir. Tarım yapılırken en iyi verimi elde etmek için tohumdan gübreye kadar her şeyin en kalitelisi kullanılması gerekiyor. Tarım tohumları seçilirken hangi ürünü ekmek istiyorsanız kaliteli tohum seçme işlemi yaparak işe koyulmalısınız. İklim şartlarına göre ve toprağın çeşidine göre tohumlar alarak ekim işine başlayabilirsiniz. Ülkemizin bazı bölgelerinde her bitkinin yetişmesi için yeterli iklim koşulları yoktur. Bu yüzden iklim ve bölge şartlarına göre tohum seçtikten sonra diğer tarım işlerini sırasıyla yapabiliriz.

Tarımda Gübreleme Nasıl Olmalıdır

Tarımda gübreleme en ihtiyaç duyulan işlerdendir. Tarımda gübreleme yapılacağı zaman mümkün olduğunca organik gübreleme yapılmalıdır. Organik gübreleme hayvan dışkılarından genelde elde edilir. Organik gübre hem sağlığa zararlı değildir hem de toprağın verimini arttırarak daha sağlıklı ürünler elde etmenizi sağlar. Yapay gübre kullanıldığında suya karışan kimyasal atıkları hem çevreyi kirletmekte hem de suya karıştığı için insan sağlığını olumsuz etkilemektedir. Bu yüzden organik gübreleme her zaman için daha doğru seçim olacaktır. Ülkemizde malesef insanlar hayvan tezeklerini yakacak olarak kullandığı için organik gübreler azalmaktadır. Bunu önlemek için mümkün olduğunca yakacakta kullanmamalıyız.

Tarımda İlaçlama Neden Gereklidir?

Toprakta bulunan ve bitkilerin köklerinle beslenen birtakım böcekler vardır. Bunlar bitkileri kemirirler. Bunları önlemek için fidelerin ekim zamanında ilaçlanması gerekir. Tarımda ilaçlama yapılırken fidelerin kökleri ilaç ve killi toprak karışımı ile batırılarak ilaçlanır. Böylece bitkiler zararlı bakterilere karşı korunurlar. İlaçlama çok önemli bir konudur. Ektiğimiz tarım ürünlerinden gerekli verimi almak için İlaçlama tekniği ihmal edilmemesi gerekir.

Tarım da En Kaliteli Verimi Almak İçin Neler Yapmalıyız

Tarımda en iyi şekilde verimi sağlamak için tohumdan gübre seçimine kadar her şeyin en iyi şekilde ve dikkatlice yapılması gerekir. Tarımda kaliteyi arttırmak için organik gübre seçilmeli, tohumlar en iyi kalitede alınmalı ve ilaçlama tekniği ihmal edilmemeli. Tarım da kalite çok önemlidir. Ektiğimiz mahsulden en iyi derecede yararlanmak istiyorsak tüm bunlara dikkat etmeliyiz.