Tarla işçisi

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36

Tarla işçisi

Tarla Elemanı Bulma Hizmeti

Tarla elemanları ve daha birçok sektörde ihtiyaç olan personel temini sağlayan kurumsal firma, günümüz koşullarında çok farklı alanlarda gerekli olan hizmetler için bir aracı görevindedir. Tarımsal alanlar, yol yapım alanları ve sanayi ile ilgili değişik sektörlerde, gereken tarla işçisi ve diğer işler için iş makinesi kiralama hizmeti veren kurumsal firmada müşteri memnuniyeti ilk sırada yer almaktadır. Sektörde tecrübeli olarak uzman kadrosuyla hizmetlerine devam eden firmaya yapılan başvurular sonrasında istenen hizmet en iyi şekilde alınır. Genel hizmet politikası gereği müşteri memnuniyeti her zaman ilk sıradadır.

Tarla Elemanı Ne İş Yapar?

Türkiye’de tarla işçilerinin dağılımı ağırlıklı olarak Anadolu’nun iç kesimleri ve doğu kesimlerinde yapılmaktadır. Diğer bölgelerde de yapılmakla beraber, sanayinin geliştiği alanlarda daha az rastlandığı doğrudur.  Nerede uygulanıyor olursa olsun, tarımsal alanlarda yapılan üretimlerde bazı aşamada tarım işçileri için ciddi oranda ihtiyaç yaşanmaktadır. Ekinlerin toplanması makineyle mümkün olmadığında veya toplama sonrasında el işi gerektiren bir uygulama olduğu zaman bu yardımcı elemanlar sayesinde işin bitme süresi azalmaktadır.

Mevsimlik Tarım İşçileri Hakkında

Bazı tarımsal alanlarda sadece belirli bir dönem için elemana ihtiyaç olur.  Çünkü ürünler mevsimlik olarak toplanır ve bu da eleman alımına doğrudan yansır. Bu nedenle mevsimlik tarla işçisi kavramı doğmuştur. Her sene belli dönemler için işçiler üretim alanlarına giderek yardımcı kuvvet oluştururlar.