Taş Toplama Makinasi

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
TAŞ TOPLAMA MAKİNESİ ( HİKA 175) 2020
40.000,00
Taş toplama makinesi
Taş toplama makinesi
Ağrı-Patnos
23.000,00
Kenan ayaz
İlan Tarihi : 13.05.2017
Taş toplam Makinesi sıfır
23.000,00
Kenan ayaz
İlan Tarihi : 02.05.2017

Taş Toplama Makinasi

İnsanlar var olduklarından beri tarımsal faaliyetlere ihtiyaç duymuştur. Tarım faaliyetlerine ihtiyaç duyulmasının nedeni toprağın bereketli olması ve gerekli besin kaynaklarını vermesidir. Ancak tarım yapabilmek ve toprağı işleyebilmek için tarım aletleri olmazsa olmazdır. Çünkü toprağın tarıma hazır hale gelmesi ve gerekli ekim işlerinin yapılabilmesi için tarım aletlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Taş Toplama Makinası

Tarım yapılabilmesi ve gerekli verimin sağlanabilmesi için toprağın istenilen özelliklere sahip olması gerekir. Bu özelliklere sahip olmayan toprak da verim her zaman düşük olacaktır. Gereksiz varlıkların bulunduğu bir toprak da aynı derecede verimi düşürecektir. Bunun için tarım makinaları kullanılmaktadır. Özellikle taşların yoğun olarak bulunduğu bir tarımsal alanda istenildiği gibi ekim yapılamaz. Bu nedenle taşlardan arındırılmış bir tarlanın olması şarttır. Bu da taş toplama makinası ile olmaktadır.

Taş Toplama Makinası Yararları

Taşların bulunduğu bir tarımsal alanda taşları tek tek toplamak oldukça sıkıntılı bir iştir. Aynı zamanda da taşları toplarken bulunduğu toprak zemine zarar vermemek gerekir. Gerekli toprağı ortadan kaldırmamak için taş toplama makinası kullanılmaktadır. Taş toplama makinası ile yüzeyde bulunan taşlar yüzeyden kolayca uzaklaştırılır. Bununla birlikte taşla birlikte gelen toprağı yüzeye geri bırakır. Genellikle tekerlekli bir makine olan taş toplama makinası oldukça kolay kullanım özelliği ile sıkça tercih edilmektedir. Kolay kullanım ve yeterli verim tercih sebebini de yüksek kılmaktadır.