Tavuk

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Tavuk

Hayvanlar âlemi için tavuklar çok önemlidir. Tavuklar insanlar içinde eşsiz hayvanlardır. İnsanlar tavukların hem etinden hem de yumurtalarından faydalanırlar. Tavukların eti ve yumurtası oldukça lezzetlidir. Lezzetli olmakla beraber çokta faydalıdır. Ülkemizde çok sayıda tavuk üretimi yapılmaktadır. Hatta tavuk ve horoz çiftlikleri bulunmaktadır. Tavuklar evcil hayvanlardır. İnsanlarla arkadaş olabilirler. Yumuşak tüyleri vardır. Yumuşak tüyleri olması insanların ilgisini üzerlerine çekmesini sağlar. Tavukların farklı renk çeşitleri vardır. Ama en yaygın olanı beyazdır.

Tavuklar Ne İle Beslenirler?

Hayvanlar âleminden tavukları beslemek basittir. Tavuklar topraktan çıkardıkları solucanları, küçük böcekleri, insanların verdiği tavuk yemlerini, arpa, buğday tarzı yeşil bitkilerle beslenirler. Tavuklar belirli zaman aralıklarıyla yumurtlarlar. Tavukların yumurtası çok lezzetlidir ve insanlar tarafından çok fazla tüketilmektedir. Bunu ticarete çeviren insanlar tavuk çiftlikleri açmışlardır. Tavuk çiftliklerinde tavuklar yetiştirilir ve satılır. Bu süreç içerisinde tavukların yaptıkları yumurtalar satılır ve çok iyi miktarlarda para kazanırlar. Tavukların sadece etinden ve sütünden değil dışkısından da yararlanılır. Tavukların dışkıları gübre olarak kullanılır. Günümüzde birçok bahçede tavuk gübresi kullanılır.

Tavuklar Yenir Mi?

Hayvanlar âleminden tavuklar yenir mi sorusunun tek bir cevabı vardır. Tavuklar çok sık bir şekilde tüketilir. Hem de sadece eti değil yumurtası da çok fazla tüketilir. Hatta dünyaca ünlü tavuk şirketleri de tavuğun bu denli sevilmesinden dolayı bir dünya devi haline gelmiştirler. Kesinlikle birçok hayvan etinden güzel olan tavuk etinin tadını zaten insanlar çok iyi bir şekilde bilmektedirler.