Tavus Kuşu

ŞU KADAR GÖSTER 12 / 24 / 36
Bu alanda içerik bulunmamaktadır.

Tavus Kuşu

Hayvanlar âleminde tavus kuşu önemli bir rol oynamaktadır. Tavus kuşları genellikle hayvanat bahçelerinde insanlara göstermek için yetiştirilmektedir. Tavus kuşları çok gösterişli hayvanlardır. Hayvanat bahçelerinde ki en gösterişli hayvan diyebiliriz. Gösterişli tüyleriyle insanların gözleri sürekli üstlerindedir. Duygu gösterisi olarak arka taraflarında bulunan tüylerin arasını açarlar ve ortaya muazzam bir görüntü çıkar. Tavus kuşları duygusal hayvanlardır. Tavus kuşları insanlarla arkadaşlık yapabilen, dost canlısı hayvanlardır. İnsanlar tavus kuşunun güzelliğini ticarete dökmüşlerdir. Tavus kuşları üzerinden para kazanmaktadırlar. Tavus kuşları çekingen hayvanlardır. Ama hayvanat bahçesinin vazgeçilmezidir. Tavus kuşlarının tüyleri çok yumuşaktır. Tavus kuşunun tüyüne dokunulduğunda adeta pamuğa dokunuyormuş gibi hissederiz.
Tavus Kuşu Ne İle Beslenir?
Hayvanlar âleminden tavus kuşu ne ile beslenir sorusuna yanıt verecek olursak: Tavus kuşları fenni yem ile beslenirler. Ayrıca arpa, buğday ve mısır gibi yiyeceklerle de beslenebilirler. Tavus kuşları ayrıca yeşillik ile de beslenebilirler. Hayvanat bahçelerinde tavus kuşu beslemek basit ve zahmetsiz bir iştir. Tavus kuşları zararsız hayvanlardır. Ayrıca çokta utangaç hayvanlardır.
Hayvanlar Âleminden Tavus Kuşunun Hayvanat Bahçesindeki Yeri
Hayvanlar âleminden tavus kuşunun hayvanat bahçesindeki yeri eşsizdir. Çünkü insanların dikkatini en çok üzerine çeken hayvan tavus kuşudur. Oldukça gösterişli ir hayvandır. Beklide insanların hayvanat bahçesine gitmesinin en büyük etmenidir. Çoğu insanın sadece tavus kuşunu görmek için hayvanat bahçesine gittiği görülmüştür.